Elektrik ve doğalgaz fiyatlarına zam geldi!

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) elektrik tarife tabloları Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Yeni tarifeye göre, ilk kademede bulunan mesken abonelerinin tarifesinde kilovatsaat başı fiyat 129,0639 kuruş, yüksek kademede yer alanların tarifesinde ise, kilovatsaat başı fiyat, 192,7977 kuruş oldu. İlk kademedeki ticarethane abonelerinin tarifesinde elektriğin kilovatsaat fiyatı, 208,9154 kuruş, yüksek kademedeki kilovatsaat fiyat da 278,0099 kuruş olarak belirlendi.

Bu rakamlarla mesken aboneleri tarifesine yüzde 15, sanayi ve ticarethane aboneleri tarifesine ise yüzde 25 zam yapıldı.

DOĞALGAZA ZAM

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), doğalgazda Haziran ayında geçerli olacak mesken, sanayi aboneleri ve elektrik üretim amaçlı zamlı tarifeyi belirledi. BOTAŞ'ın internet sitesinde yayımlanan tarife tablosuna göre, konut tüketicileri için gaz dağıtım şirketlerine haziranda uygulanacak satış fiyatı, bin metreküp doğal gaz için 3 bin 264 lira, sanayi abonelerinin tarifesi de bin metreküp doğal gaz için 10 bin 416 lira oldu.

Elektrik üretim amaçlı tarifede ise bin metreküp doğal gazın fiyatı 12 bin 500 lira olarak belirlendi.

Bu rakamlara göre, doğalgaz fiyatlarına konutta yüzde 30, sanayide yüzde 40, elektrik üretiminde ise yüzde 17 zam yapıldı. (HABER MERKEZİ)

Anahtar Kelimeler:
ElektrikDoğalgazZam

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol