Geliri 14 binin altında olanlar TOKİ'ye başvurabilecek

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, dün yapılan Bakanlar Toplantısının ardından sosyal konut projesinin detaylarını açıkladı. Kurum, "İstanbul'da geliri 16 bin, diğer illerde ise 14 bin liranın altında olanlar ev sahibi olabilmek için TOKİ'ye başvuru yapabilecek." dedi. Projede vadenin 240 ay olacağını ve asgari ücreti alan vatandaşların da ödeyebileceği bir tutar olacağını belirtti.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, sosyal konut projesinin detaylarını açıkladı. "İstanbul'da geliri 16 bin, diğer illerde ise 14 bin liranın altında olanlar ev sahibi olabilmek için TOKİ'ye başvuru yapabilecek." diyen Kurum, projede vadenin 240 ay olacağını belirtti.

Hürriyet'in haberine göre 81 ilde dar gelirli vatandaşlar için inşa edilecek konutların detayını 13 Eylül'de Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklayacak.

GELİR SINIRI İSTANBUL'DA 16 BİN, DİĞER İLLERDE 14 BİN

Bakanlar toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kurum, projeyle ilgili şu bilgileri verdi:

"Proje kapsamında İstanbul'da geliri 16 bin, diğer illerde ise 14 bin liranın altında olanlar ev sahibi olabilmek için TOKİ'ye başvuru yapabilecek. 30 yaş altı gençlere yaklaşık yüzde 20 kontenjan ayrılacak. Yaş skalası ve bir oran belirleyeceğiz. Diyelim ki konut projesine giremediniz, arsaya başvurup kendi evinizi de yapabileceksiniz. Yeni evliler diye bir kategori olmayacak, onlardan kastımız gençler. 240 aya kadar da vade imkanı olacak."

Anahtar Kelimeler:
TOKİ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol