3 İlde Zorunlu Karantina Kararı Çıktı

Sonbaharın yaklaşması ile beraber korkulan oldu! Artan koronavirüs vaka sayıları ile alarm zilleri çalarken 3 ilde koronavirüs karantinası ve zorunlu eğitime ara verilmesi kararı çıktı!

Yaklaşık 1,5 senelik aranın ardından 2021 - 2022 eğitim öğretim yılı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan karar doğrultusunda yüz yüze eğitimle başlamıştı. Öğrencilerin yeniden yüz yüze eğitime geçiş yapması ile beraber karantina haberleri de peş peşe gelmeye başladı.

Özellikle de Delta Varyantı, Mu Varyantı ve aşı tartışmalarının alevlendiği dönemde gelen yüz yüze eğitim kararı büyük sevinç yaratmasına rağmen endişelerin de oluşmasına neden olmuştu. Süreçte bazı öğrencilerin koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine karantina kararları ve yüz yüze eğitime ara verilmesi kararları peş peşe geldi.

3 İLDE YÜZ YÜZE EĞİTİME KORANAVİRÜS ARASI VERİLDİ!

Yüz yüze eğitimin başlaması ile hem büyük sevinç hem de endişe yaşanmıştı. Yaklaşık 1,5 sene süren yüz yüze eğitime ara sürecinde eğitim büyük darbe alırken yeni öğretim yılında öncelik her koşulda okullarda eğitime devam edilmesine verilmişti.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan karar doğrultusunda yayımlanan yönetmelik ile sınıflarda pozitif vaka çıksa dahi diğer öğrencilerin testlerinin yapılarak eğitime devam edileceği dile getirilmişti. Ancak pozitif vakaların artması üzerine eğitime zorunlu ara verildi.

YÜZ YÜZE EĞİTİME ARA VERİLDİ

Sözcü Gazetesi tarafından yapılan habere göre Bilecek ilk yüz yüze eğitime ara verilen il oldu. Bilecik Merkez'e bağlı olan Vezirhan beldesindeki Vezirhan Ortaokulu'nda bulunan 2 öğrencinin testi pozitif çıkarken 23 öğrencisi bulunan sınıftaki öğrenciler karantina altına alındı ve yüz yüze eğitime 14 günlük ara verilerek öğrencilerin uzaktan eğitime alındığı duyuruldu.

Yine Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi ve Bozüyük İMKB Anadolu Lisesi'nde karantina ve uzaktan eğitim kararı çıkmıştı. Denizli'de ise son olarak Şemikler Ortaokulu'nda bulunan 7. sınıf şubelerinden biri karantina altına alınırken ilde karantina kararı verilen 6 okulda uzaktan eğitime geçildi.

ERZİNCAN'DA ÖĞRENCİLER KARANTİNA ALTINA ALINDI!

Erzincan Ertuğrulgazi Anadolu Lisesi'nde 11. sınıf öğrencilerinin ikisinin testinin pozitif çıkması üzerine yakın temaslı öğrenciler karantina altına alınırken eğitim öğretiminin devam etmesi adına öğretmenlerin karantinaya alınmayacakları ilan edildi. Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sağlık İl Müdürlüğü tarafından tüm önlemlerin ve tedbirlerin alındığı duyuruldu.

Anahtar Kelimeler:
KarantinaYüz Yüze Eğitim

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol