74 yaşındaki kadına destek sözü

HABER MERKEZİ

Diyarbakır Merkez Bağlar İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Alipınar Mahallesi’ne yaptığı vatandaş ve ev ziyaretleri sırasında Makbule Aslan’ın dramını öğrendi. Eşini bir süre önce kaybeden ve çocuklarıyla birlikte yaşama tutunmaya çalışan 74 yaşındaki Aslan, geçirdiği bir çok rahatsızlık nedeniyle de evde yatağa mahkum şekilde hayat mücadelesi veriyor. Evde Sağlık Hizmetleri  ekipleri düzenli  olarak eve gelip tedavisini yapıyor. Aslan ailesi yapılan sağlık hizmetinden memnun ancak düzenli bir gelir kaynakları olmaması sıkıntı yaratıyor. Hastalığı hakkında bilgi alarak geçmiş olsun dileklerini ileten Beyoğlu, bugüne kadar ulaştıkları tüm vatandaşlar gibi kendisine de destek olarak sahipsiz bırakmayacaklarını söyledi.

Türkiye’nin Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde son 20 yılda yürüttüğü çalışmalarla sosyal devlet alanında devrim yaptığını belirten Beyoğlu, “İhtiyaç sahibi, muhtaç ve çeşitli rahatsızlıkları bulunan tüm vatandaşlara sahip çıkan bir liderimiz ve onun yönettiği bir sosyal devlet anlayışı var. Makbule teyzemizin durumuna çok üzüldük. Hastalık da bir imtihandır. Bize düşen böyle vatandaşlarımıza sahip çıkmaktır. Ailemizin yaşadığı sorunların çözümü için ilgili kurumlarla irtibata geçtik. Bir çok vatandaşımız gibi bu ailemizin sorunları da inşallah en kısa zamanda çözülecektir.” dedi.

 Eşini kaybeden ve 10 çocuğu ile beraber yaşam mücadelesi veren Makbule Aslan, “Seni bize Allah gönderdi. Allahtan başka umudumuz yoktu, sen de umut oldun.” diyerek Başkan Beyoğlu’na teşekkür etti. (İHA)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol