Bağlar’dan kampanyaya destek

Haber Nermin Zengin

Güneydoğu Ekspres Diyarbakır - Doğa ve yeşile dikkat çekmek için yürütülen birçok farklı kampanya dikkat çekerken, ağaç dikmeye ve doğaya saygıyı özendirmek amacıyla yurt genelinde  başlatılan kampanyaya, tarihte meyve bağları ve ağaçlık alanlarıyla bilinen, ismini de bu özelliğinden alan  Diyarbakır’ın Bağlar İlçesi’nden önemli bir destek geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "11 Kasım Ağaçlandırma Seferberliği" nedeniyle yayımladığı genelgede, her yıl 11 Kasım gününün "Milli Ağaçlandırma Günü" olarak kutlanacağını belirtirken, Bağlar Belediyesi, Bağlar Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün iş birliği ile ilçeye bağlı Körtepe Mahallesi’nde öğrencilerin katılımıyla ağaç dikme çalışması gerçekleştirildi.

Toprağa fidan dikti

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Erdoğan ve öğrencilerle birlikte Körtepe Mahallesi’nde bulunan okulun bahçesinde yapılan fidan dikme çalışmasına katılan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, öğrencilerle birlikte çam fidanlarını dikti. Çalışmaya Bağlar Belediye Meclisi üyeleri Mehmet Hasan Fidan ve İhsan Çubuk ile Bağlar Belediye Başkan Yardımcısı Ferit Tutşi ile çevredeki vatandaşlar ve öğretmenler de katıldı.

Öğrencilerin folklor gösterisi ile karşılayarak ilgi gösterdiği Başkan Beyoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde doğa ve yeşile dikkat çekmek için yürütülen kampanyaya tam destek vermek üzere bu çalışmayı gerçekleştirdiklerini söyledi.

“Çocuklarımızı doğa sevgisi ile büyütelim”

“Çocuklarımıza ve gelecek  nesillere iyi bir gelecek bırakmakla sorumluyuz” diyen Beyoğlu, tüm kesimleri ve vatandaşları bu konuda duyarlı olmaya çağırdı.

Başkan Beyoğlu, “Yarınlarımızın umudu olan çocuklarımızı bir anlamda fidanlara benzetiyoruz. Onlar da bu fidanlar gibi büyüyecek ve ülkeye, insanlığa hizmet edecek. Önemli olan  çevreye, doğaya ve yeşile duyarlı şekilde onları yetiştirmektir. Çocuklarımıza hem milli ve manevi anlayış, hem de doğa ve yeşili özümseyen bir bilinçle yetiştirelim. Cumhurbaşkanımızın öncüsü olduğu bu kampanya dalga dalga yayılmalı ve 82 milyonun tamamı tarafından desteklenmelidir. Göreve geldiğimizden beri çevre,doğa ve yeşil konusunda önemli adımlar attık,bundan sonra daha fazla hassas olacağız” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol