Bilgi Evi öğrencilerinden teknik gezi

Haber- Güneş OCAĞA

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı Bilgi Evi öğrencilerine yönelik  Maden Teknik Arama (M.T.A) Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürlüğü’ne teknik gezi düzenledi. Çocuklar, ilimizde, ilçelerimizde ve bölgemizde çıkan yeraltı kaynakları hakkında jeoloji mühendislerinden bilgi aldı. 

Gezi Kulübü’nün organizasyonunda gerçekleşen etkinlikte öğrencilere rehber ve diğer branş eğitmenleri eşlik etti.  Teknik gezide öğrenciler, Covid-19 salgını nedeniyle sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde hareket etti ve maske taktı.

Öğrenciler, yeraltı kaynaklarının önemini kavradı

M.T.A. Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürlüğü jeoloji mühendisleri, Diyarbakır ve ilçelerinde çıkarılan değerli yer altı kaynaklarının neler olduğunu öğrencilere anlattı. Öğrenciler, merak ettikleri tüm soruları jeoloji mühendislerine yöneltti.

Bilgilendirme amaçlı gezide öğrenciler yeraltı kaynaklarının önemini kavradı ve yer altından çıkarılan çeşitli materyalleri yerinde görme fırsatı yakaladı. Gezi sonunda M.T.A personeli, öğrencilere hediyeler dağıttı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol