DEPSAŞ’A BİR TEPKİDE DEVA’DAN

HABER MERKEZİ

DEDAŞ olan adını kısa süre önce DEPSAŞ olarak değiştiren Dicle Elektrik Dağıtım Şirketi'nin vatandaşlara gönderdiği yüzde 15’lik zamlı elektrik faturaları Güneydoğu’da yaşayan esnaf, emekli, çiftçi, memur, işçi kısacası tüm kesimleri isyan ettirme noktasına getirdi. Muhalefet partilerinin ve Sivil Toplum Örgütlerinin tepki gösterdiği DEPSAŞ’a bir tepki de DEVA’dan geldi. Demokrasi ve Atılım Partisi Diyarbakır Yenişehir İlçe Başkanı Eczacı Erdal Akildiz,“Kısa bir süre önce alt yapı çalışmalarına başlayan DEPSAŞ acaba bu giderleri faturalara yansıtarak vatandaştan mı tahsil ediyor?” sorusunu sordu.

Yenişehir Bölgesinde saha çalışmaları kapsamında vatandaşların sorunlarını dinlediklerini ifade eden başkan Akildiz, yurttaşların yüksek elektrik faturalarından şikayet ettiklerini belirti. Akildiz, “DEPSAŞ yetkilileri yüksek miktarda gelen faturaların klima kullanımından kaynaklı olduğunu ifade ediyorlar. Bizler bunun gerçeği yansıtmadığının bilincindeyiz. Kısa bir süre önce alt yapı çalışmalarına başlayan DEPSAŞ acaba bu giderleri faturalara yansıtarak vatandaştan mı tahsil ediyor? Şu an bölgede bir terör varsa o da DEPSAŞ terörüdür. Binlerce ev ve işyerine insaf sınırını aşan bu faturalar nedeniyle haciz geliyor! Bu haksızlığa daha ne kadar ortak olacaksınız?”.

Yetkilileri göreve davet eden Başkan Akildiz, bölgenin geçim kaynağının tarım ve hayvancılık olduğunu ifade ederek, açıklamasının devamında: “DEPSAŞ’tan hizmet alan Şanlıurfa, Mardin, Diyarbakır, Batman, Siirt ve Şırnak’taki vatandaşların durumuna çok üzülüyoruz. Kurak geçen bir yazın ardından fatura edilen yüksek tutarlar, çiftçiye bir darbenin de DEPSAŞ'tan geldiğini bize gösteriyor. Arpa, buğday ekip karşılığında altın hasat etseler dahi bu tutarları ödeyemezler. Bizler Demokrasi ve Atılım Partisi olarak vatandaşımıza yapılan bu zulmün ve haksızlığın karşısında her zaman duracağımızı belirtmek isteriz” şeklinde konuştu. 

Anahtar Kelimeler:
TepkiDEVADEPSAŞ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol