Doç. Dr. Halis Yerlikaya: Yeni pandemi aşısızların pandemisi olacak

Diyarbakır Tabip Odası, kentte artan vaka sayısı ve düşük seyreden aşı oranlarıyla ilgili bilgilendirme yapmak üzere Tahir Elçi Konferans Salonu’nda muhtarlarla bir araya geldi. “Aşı olma toplumsal sorumluluğumuzdur” pankartının asıldığı toplantıya muhtarların yanı sıra Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konsey Üyesi Doçent Doktor Halis Yerlikaya, Hakların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır İl Eşbaşkanı Zeyat Ceylan ile il yöneticileri katıldı.

Yerlikaya’nın konuşmasıyla başlayan toplantıda aşı olmanın önemi ve hayati riskine dikkat çekildi. Diyarbakır Tabip Odası olarak uzun bir zamandır aşı çağrısı yaptıklarını ancak oranın hala yeterli düzeyde olmadığını kaydeden Yerlikaya, “Pandemide yeni bir süreçteyiz. Bu yeni pandemi aşısızların pandemisi olacak. Bu nedenle toplum olarak daha fazla bedel ödememek için sorumluluğumuzu yerine getirerek aşı olmalıyız” dedi.

DİYARBAKIR İLK 5’TE

Halkın sağlık hakkı için mücadeleye devam ettiklerini dile getiren Diyarbakır Tabip Odası Başkanı Elif Turan ise, “Aşı olmak toplumsal sorumluluğumuzdur" kampanyasını hatırlattı. Muhtarların da başlattıkları kampanyanın bir parçası olmaları gerektiğini kaydeden Turan, “Tedbirlerin kaldırılmasından sonra vakaların arttığı ilk 5 il arasındayız ve aşı olmada son 5'teyiz. Bu nedenle tüm halkımızı ilk günden bu yana aşı olmaya devam ettik” diye belirtti.

Turan'ın konuşmasının ardından, aşıya karşı duyulan güvensizlik ve halkın merak ettiği sorulara ilişkin hazırlanan sunum yapıldı. Sunumun ardından toplantı muhtarların sorularıyla son buldu. (MA)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol