Elektrik zamları orantısız şekilde faturaya yansıyor

Haber/Güneş OCAĞA

Diyarbakır Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Alican Ebedinoğlu, esnaf ve vatandaşa yüksek gelen elektrik faturaları nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslendi.

DESOB Başkanı Ebedinoğlu, “Pandemi sürecinde yaşanan ekonomik sıkıntılarla kapanma aşamasına gelen bu sıkıntılarının giderilmesi için büyük bir mücadele içine giren ve sıkıntılarını atlatmaya çalışan esnaflarımız; son olarak Diyarbakır DEDAŞ A.Ş tarafından çıkarılan yüksek elektrik faturalarına maruz kalmaktadır. Temmuz ve Ağustos 2021 aylarında esnaf iş yeri kiralarının üzerinde veya kiralara eş değer fatura rakamları çıkmıştır” dedi.

Ebedinoğlu, “Esnaflarımıza ve vatandaşlarımıza elektrik faturalarında yapılan zamların orantısız bir şekilde faturalara yansıtılması ve ödetilmesi sonucu gelen yoğun şikâyetler üzerine; incelenmek üzere esnaflarımıza ait elektrik faturalarının kıyaslaması yapılarak ekte sunulmuştur” ifadesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenen Ebedinoğlu, “DEDAŞ başta olmak üzere özelleştirilen enerji şirketlerinin keyfi ve hukuka aykırı fiyat artışlarının devlet eliyle denetlenmesi ve 2-3 katına çıkan elektrik faturalarına müdahale edilmesini tarafınıza arz ederim” diye belirtti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol