Engelli çiftçinin isteğine kayıtsız kalınmadı

Vali Karaloğlu’na, sosyal medya üzerinden ulaşan, Eğil ilçesi Bahşiler Mahallesi’nde ikamet ettiklerini, hayvancılıkla geçimlerini sağladıklarını, engelli olduğunu ve eşinin de sağlık sorunlarından dolayı çalışmada zorlandığını belirten Murat Memiş, süt sağım makinesi talep etti.

Vali Karaloğlunun talimatı üzerine harekete geçen Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Eğil’de yaşayan Memiş’e ulaştı ve talep ettiiği süt sağım makinesini teslim etti.

Karaloğlu’nun, selam ve başarı dileklerinin de iletildiği süt sağım makinesi teslimatında Memiş, talebine kayıtsız kalmayarak isteğini cevap veren Karaoğlu’na ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ekiplerine teşekkür etti.

Hem kendisinin hem de eşinin engelli olduğunu belirten 3 çocuk babası MurataMemiş,

 “Zor durumda olduğum için Vali beye mesaj göndererek süt sağma makinesi istedim. O da mesajımı görüp bana bu süt sağma makinesi gönderdi. Sayın Valime çok teşekkür eder, ellerinden öperim”

Gözlerinden rahatsız olduğu için hayvanları sağmakta zorlandığını ifade eden Sultan Memiş de, “Eşim de hayvanları sağmayı bilmediği için sayın valimize mesaj göndermiş ve bize bu makineyi getirdiler. Çok teşekkür ediyorum.”

DBB çiftçinin yanında

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yakın zamanda çiftçilerin işlerini kolaylaştırmak, kentte tarımsal üretimi artırmak amacıyla, 17 ilçede faaliyet yürüten üreticilere, 3 milyon 600 bin TL değerinde, 45 bin 540 metre sulama borusu, 10 badem soyma ve 10 badem silkme makinesi, 20 üzüm pres, 100 süt sağım ile 4 adet de küçük baş hayvan yıkama makinesi dağıttı. Ayrıca kuraklık nedeniyle su bulmakta zorlanan besi hayvanları için yayla ve meralarda oluşturduğu su deposu ile yalaklara tankerlerle su taşıdı.

Anahtar Kelimeler:
Diyarbakır Valisi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol