Erganililer Antalya’da Güç Birliği Yaptı

Oya Timuroğlu Boysan

Diyarbakır’ın Ergani ilçesinden Antalya’ya yerleşen Erganililer, aralarında birlik ve dayanışmayı sağlamak ve sosyal projeler gerçekleştirmek amacıyla Erganililer Birlik ve Dayanışma Derneği’ni kurdu.

Derneğin genel kurulu Antalya’nın merkez Muratpaşa ilçesi Varlık Mahallesi’ndeki Özdemir Cafe de yapıldı. Tek liste ile gidilen seçimde Hacı Söylemez Yönetim Kurulu Başkanlığı’na getirildi.

Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Söylemez, genel kurul sonrası yaptığı teşekkür konuşmasında, yönetim kurulu olarak kendilerine görev veren üyelerine sonsuz teşekkürlerini sunduğunu ifade ederek şöyle dedi:

“Yeni seçilen yönetim ve denetçilerimize genel kurulumuz görev verdi. Antalya’da yaşayan hemşehrilerimizarasında yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamak, kültürümüzü tanıtarak yaşatmak,hemşehrilik duygularını geliştirmek ve üyelerimizin sorunlarına çözüm bulmak üzere kurulan derneğimiz, hepimize hayırlı olsun. Hep birlikte güzel çalışmaları imza atacağımıza inanıyorum.”

Daha sonra yönetim kurulu görev dağılımı yaptı. Buna göre, Hacı Söylemez Yönetim Kurulu Başkanlığı’na getirilirken, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı’na Mustafa Sönmez, Saymanlığa Sinan Kılıçkap, Genel Sekreterliğe Umut Orak, Yönetim Kurulu Üyeliği’ne ise Güler Çırak getirildi.  

Yedek üyeler Cemil Doğrusöz, Keziban Akyıldız, Necdet Tan,Ömer Yiğitoğlu, ZülküfKaya’dan,denetleme kurulu asil üyeleriŞükrü Büyüktaş, Mustafa Akyıldız, RemezanErsan, denetleme kurulu yedek üyeleri ise, Hakan Kılıçkap, Emine Günay Demirci, SulhatYıldızdan oluştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol