Gençlere fotoğraf kursu

Diyarbakırlı gençlere yönelik başta eğitim olmak üzere sosyal, kültürel ve istihdam amaçlı mesleki kurslar açan Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, hobi ve meslek edindirme amaçlı gençlere ücretsiz Temel Fotoğraf Eğitimi verecek. Kontenjanın sınırlı sayıda olacağı kursa başvurular 26 Mart’ta kadar devam edecek. Başvuruda bulunmak isteyenler,  https://form.jotform.com/210733015599961b internet adresine girerek karşılarına çıkacak olan formu doldurmaları yeterli olacak. Fotoğrafçılık kursunun eğitimleri Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

Başarılı olanlara MEB sertifikası

26 Mart’ta tamamlanacak olan başvuruların ardından kursa kabul edilecek kişilere Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, SMS yolu ile bildirimde bulunacak. Kayıt işlemlerinden sonra Temel Fotoğraf Eğitimi’nin ders programı belirlenecek. Halk Eğitim Merkezi alanında uzman eğitmenlerin görev yapacağı ve toplam 120 saat sürecek olan Temel Fotoğraf Eğitimi’ni başarıyla tamamlayan kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı sertifika dağıtılacak.

Eğitimler teorik ve pratik olacak

Teorik ve pratik eğitimlerin yer alacağı kursta gençler, ilk etapta fotoğraf makinesinin çalışma prensipleri ve çeşitleri, makinenin bileşenleri, diyafram, enstantane ve iso nedir? Aralarında nasıl bir etkileşim vardır, netlik ve alan derinliği, pozlama, ışık, kelvin, renk, ışığın yetersiz olduğu ortamlarda kullanılan teknikler, çerçeveleme, mizansen, objektif türleri ve etkileri, fotoğraf düzenlemede kullanılan teknolojilere genel bakış konu başlıklarında bilgilendirilecek.

Verilecek teorik bilgilendirmelerin ardından gençler, sahaya çıkarak öğrendiklerini pratiğe dökme fırsatı yakalayacak. Temel Fotoğraf Eğitimi’nde gençler, belirlenecek gün ve mekânlarda makineleriyle bol bol fotoğraf çekerek mesleği öğrenmeye çalışacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol