banner52

Gezin Gençlik Kampı’ndan bin 200 kişi yararlandı

Büyükşehir Belediyesi, dezavantajlı çocukların dolu dolu tatil yapma imkânı bulduğu ve 3 ay süren ‘Gezin Gençlik Kampı’ sona erdi.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı’nın, Elazığ’ın Maden ilçesi Gezin köyünde yer alan Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen kamptan bu sezon bin 200 kişi faydalandı.

Gençlik kampına, Büyükşehir Belediyesinin Merkez ve Selahaddin Eyyubi Bilgievi, Sur Akademi Lise, Silvan El-Cezeri Akademi Lise, Hani Gürbüz Gençlik Merkezi’nden faydalanan öğrencilerden her hafta 120 kişi kabul edildi.

Katılımcılarına içerisinde havlu, bone, havuz gözlüğü, şort, terlik, diş macunu ve diş fırçası bulunan çantalar hediye edildi.

Çocuklar hem eğlendi hem öğrendi

Alanında uzman eğitmenler, kampta çocuklara milli ve manevi değerler seminerleri, resim, el becerileri, halk oyunları, müzik, okuma, sinema, yaratıcı drama, robotik ve ritim atölyelerinde eğitimler verdi.

Kamp katılımcılarının fiziksel gelişimlerine katkı sunmak amacıyla her gün belirli saatlerde yüzme, futbol, basketbol, satranç ve voleybol etkinlikleri düzenlendi.

Kampta yüzme bilmeyen çocuklara, yarı olimpik yüzme havuzunda cankurtaran gözetiminde yüzme öğretildi.

İtfaiye Daire Başkanlığı, çocuklara yangın çeşitleri, yangın güvenliği ve söndürme prensipleri ile ilgili bilgiler verilerek tatbikatlar yaptı.

Her bir grubun 5 gün kaldığı kampın son gününde katılımcılara yönelik veda gecesi düzenlendi.

Veda gecesinde çocuklar, yakılan kamp ateşi etrafında müzikler eşliğinde oyunlar oynayarak tatil süresince yaşadıkları deneyimleri dile getirme fırsatı buldu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol