Gurbetçilerden Diyarbakır’daki yoksul ailelere kurban eti yardımı

Haber/Fuat BULUT
Avrupa’nın tüm ülkelerinde örgütlü olan ve binlerce gönüllü üyesi bulunan UID, iki yıldır Türkiye’de de çeşitli yardımlarda bulunuyor. Av. Muhammed Akar’ın girişimiyle Almanya ve Diyarbakır arasında kurulan kardeşlik köprüsü kapsamında geçen yıl her iki bayramda 1000’i aşkın aileye gıda ve kurban eti yardımında bulunan UID, dün de Kurban Bayramı vesilesiyle dört büyük baş hayvan kestirerek, yoksul ve gariban ailelere dağıtımını gerçekleştirdi.

AV. AKAR: KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ DAHA DA GELİŞECEK

Av. Muhammed Akar, UID’nin 2006 yılından bu yana faaliyet gösterdiğine dikkat çekerek, zaman zaman Almanya’daki etkinliklere katılarak Diyarbakır’ı anlattığını ve tanıttığını söyledi. Bu girişimler nezdinde UID yetkililerinin kente geldiğini ve bir kardeşlik köprüsü kurulduğuna dikkat çeken Akar, “UID’nin Solingen yetkilisi, ailesi birlikte dünden bu yana tarihi kentimizi geziyoruz, tanıtıyoruz. Önümüzdeki aylarda Almanya’daki gurbetçi kardeşlerimizden büyük bir topluluk daha Diyarbakır’a gelecek. Biz, kurulan diyaloğun daha da gelişeceğine ve Diyarbakır’a gelişlerin daha da çoğalacağına inanıyorum. Allah hayırlarını kabul etsin” diye konuştu.

UID SOLİNGEN TEMSİCİSİ ZİNGAL: DİYARBAKIR AYRI BİR CENNET

Almanya’da 40 yıldan bu yana Almanca ve Beden Eğitimi öğretmeni olarak görev yaptığını belirten UID Solingen Temsilcisi Rıza Zingal ise, “Türkiye bir cennet ama Diyarbakır başka bir cennet. Biz, kurulan kardeşlik köprüsünü daha geliştireceğiz. Yerinde görerek, dokunarak, konuşarak birlik ve beraberliğimizin pekişeceğine inanıyoruz. Almanya’daki gönüllü üyelerimizin desteğiyle dört büyük hayvan adağımızı Diyarbakır’da kestik. Bu adakların ihtiyacı olan ailelere ulaşması bizleri çok sevindirdi” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol