HALK SAĞLIĞINI TEHDİT EDEN LAĞIM SUYU

EKSPRES HABER 

Diyarbakır Merkez Yenişehir İlçe sınırları içerisinde bulunan Aziziye ve Gürdoğan mahallesi sakinleri çevrelerini saran koku ve sineklerin hastalık yaymasından endişe ediyorlar.

Demokrasi Ve Atılım Partisi Yenişehir İlçe Teşkilat İşleri Başkanı Şahabettin Çelik ve İlçe Kadın Politikaları Başkanı Solmaz Akın Aziziye Mahalle Muhtarı Fahri Pınar’a nezaket ziyaretinde bulundular. Muhtar Pınar, DEVA Partisi Yenişehir İlçe Yöneticilerinin kendilerine gerçekleştirmiş oldukları nezaket ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek şöyle konuştu: "Aziziye ve Gürdoğan mahallesi sınırları içerisinde bulunan rögar patlaması sonucu üç aydır bu kokuyu çekiyoruz. Patlayan rögar kapağı bir bağın içerisinde bulunuyor. Biz belediye yetkililerine haber veriyoruz. Ancak yetkililer geldiği zaman patlayan rögar kapağının bir bağ bahçesi içerisinde olduğunu buna da bağ sahibin izin vermediğini ifade ediyorlar. Her gün yüzlerce mahalleli bize şikayete geliyor. Bir an önce bu duruma bir çare bulunmalı. İnsan sağlığını da tehdit eden ve mahalleleri saran bu kokunun giderilmesi için biran önce yetkililer bizlere bir çözüm üretmelidirler.’’ şeklinde konuştu.

Demokrasi ve Atılım Partisi Yenişehir İlçe Başkanı Eczacı Erdal Akildiz, Kayyum ile yönetilen bir belediyecilik anlayışının halka hizmetten yoksun olduğunu ifade ederek şunları söyledi: ‘’ 21.yüzyılda halen kent merkezinde etrafa koku saran foseptik çukurların patlaması ve halk sağlığını tehdit ettiği halde anında müdahale edilmemesi gerçekten çağ dışı bir uygulamadır. anında müdahale edilmemesi gerçekten vahim bir durumdur. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bir kaç gün önce Diyarbakır’da yeni bir şehir inşa ediyoruz söylemi ile bu durum ne kadar örtüşmektedir? Yetkililerin bir an önce Aziziye ve Gürdoğan mahallesi sınırları içerisinde bulunan ve halkın sağlığını tehdit eden bu olayla ilgilenmesi gerektiğini belirtmek istiyoruz. Bu olayın takipçisi olup yetkilileri göreve davet ediyoruz’’ dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol