HDP seçim çalışmalarının startını veriyor

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Eş Genel Başkanlar Pervin Buldan ve Mithat Sancar başkanlığında yapılan toplantıda seçim çalışmalarını başlatma kararı alındı.

 Edinilen bilgilere göre MYK’de yapılan toplantıda erken ya da zamanında yapılacak seçimler için çalışmaların başlatılması kararı verildi. İktidar bloku tarafından her ne kadar seçimlerin zamanında yapılacağı söylense de HDP, Eylül ayında seçim çalışmalarının ilk adımı olarak birçok noktada halk buluşmaları, sivil toplum örgütleri ve esnaf buluşmalarıyla seçim politikasını hazırlama çalışması gerçekleştirecek.

 SEÇİM POLİTİKASI TARTIŞILACAK

 Seçimlerin ilk startı olacak bu çalışmalar kapsamında HDP MYK üyeleri, milletvekilleri ve Parti Meclisi (PM) üyeleri sahada olacak. Eylül ayı boyunca sahada etkin olarak yer alacak HDP, seçimlerde izleyeceği politikayı, ittifak politikalarını seçmenleriyle bir kez daha masaya yatıracak.

 Bu kapsamda Eş Genel Başkanlar Buldan ve Sancar, parti kurulları ve komisyonlarına da seçim hazırlıklarını başlatma talimatı verdi.

 6 KOLDAN ÇALIŞMA BAŞLATIYOR

 Bu kapsamda HDP Sözcüsü Ebru Günay başkanlığındaki heyet 12,13 ve 14 Eylül’de Dersim, Elazığ ve Malatya’da, HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç başkanlığındaki heyet 14,15,16 Eylül’de Bingöl, Bitlis ve Muş’ta, HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş başkanlığındaki heyet 19,20 ve 21 Eylül’de Aydın, Muğla, Antalya’da, HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Tuncer Bakırhan başkanlığındaki heyet de Urfa ve Antep’te halk buluşmaları, kentlerdeki STÖ’ler ile görüşmelerle ve esnaf ziyaretleri gerçekleştirecek.

 Bu programların yanı sıra HDP Eş Genel Başkanı Sancar’ın katılımıyla 22 Eylül’de Kars’ta, 26 Eylül’de ise Buldan’ın katılımıyla Adıyaman’da halk buluşması gerçekleştirilecek. (M.A)

Anahtar Kelimeler:
SeçimHdp

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol