Karamollaoğlu: Meclis’in dışında bir başka çözüm arayışının sonu çıkmaz sokaktır

Siyasetin gündemine oturan ‘Kürt sorununda çözüm ve muhatap’ tartışmalarına ilişkin bir açıklamada Saadet Partisi’nden geldi. SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Kürt sorununa çözüm tartışmasıyla ilgili Meclis’in ve meşru siyasetin dışında bir başka çözüm arayışının sonu çıkmaz sokaktır" açıklamasında bulundu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kürt sorununda çözüm olarak HDP’yi işaret etmesi ve diğer siyasi partilerden de buna yönelik gelen açıklamalara Saadet Partisi’nden de katılım geldi. SP lideri Temel Karamollaoğlu, Twitter hesabından "Kürt sorununda çözüm" tartışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

İYİ Parti’de Kılıçdaroğlu’nun bu hamlesiyle Millet İttifakı’nın elini güçlendirdiği düşünülürken, bu hamleyle artık kimsenin ittifakı HDP ile yan yana getiremeyeceği görüşü var.

Çözüm arayışlarını değerlendiren Karamollaoğlu, "Meclis’in ve meşru siyasetin dışında bir başka çözüm arayışının sonu çıkmaz sokaktır" ifadelerini kullandı. Tüm siyasi partilere ‘hassasiyet’ gösterilmesi çağrısında bulundu.

'Çok Daha Hassas Olunmalı'

Karamollaoğlu sözlerin devamında şunları ekledi: "Ülkemizin diğer tüm problemlerinde olduğu gibi, bugün en ciddi siyasi problemimiz olan Kürt sorununda da çözümün adresi bellidir. Meclis’in ve meşru siyasetin dışında bir başka çözüm arayışının sonu çıkmaz sokaktır ve bu konuda tüm siyasi partiler çok daha hassas davranmalıdır."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol