Kriz çözüldü

Diyarbakır’da Özel Halk Otobüsleri, minibüslerin güzergahlarına girmesinden kaynaklı kartlı biniş sistemini bir süredir kapattı. Valilikte konuyla ilgili kriz masası kurularak Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Mehmet Pervane ile sorunun çözümü noktasında görüşmeler yaptı.

Görüşmelerin olumlu sonuçlanması üzerine Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Mehmet Pervane, kartlı biniş sistemini devre dışı bıraktıkları için halktan ve Vali Su’dan özür diledi.

2019 yılında belediye tarafından alınan yanlış bir kararla minibüslere hat uzatılması sağlandığı ve Özel Halk otobüslerinin güzergahına minibüslerin dahil edilmesiyle beraber mağdur edildiklerini belirten Pervane, SurAjans’a yaptığı açıklamada şunları söyledi:

 “KARTLI BİNİŞLERİ YENİDEN DEVREYE KOYDUK”

 “2013 yılından bu yana stadyum yolunda yağmur çamur demeden çalıştık. Yolların kötü olduğu bir dönemde zararına çalıştığımız, lastik, amortisör patlattığımız ve sadece vatandaşa hizmeti esas aldığımız bir noktada bugün yolların düzeldiği bir dönemde 2019’da alınan bir kararla minibüsler hazır bir alana getiriliyor. Sayın Valimizin de Büyükşehir Belediyesi Genel sekreterimizin de bu kararla bir ilişkisi yoktur. Bu HDP döneminde alınan bir karardır. Tabii biz kararın uygulanmasını duyar duymaz biraz fevri davrandık. Ama sonrasında Sayın Valimizin kurduğu kriz masasında sorunu görüştük. Sorunun çözümü noktasında ellerinden geleni yapacaklarını ifade ettiler. Biz de bunun üzerine kartlı binişleri yeniden devreye koyduk. Bu fevri davranıştan dolayı halkımızdan, Sayın Valimizden, Büyükşehir Genel Sekreterimizden özür diliyoruz. Bu yanlış kararla ilgili hemen kriz masası oluşturup, sorunun çözümü için harcadıkları çabadan dolayı Sayın Valimize, Genel Sekreterimize ve Ulaşım Daire Başkanımıza teşekkür ediyorum.”

 ‘SORUNUN ÇÖZÜMÜ İÇİN ÇABA HARCAYACAKLAR’

Pervane,  Valilikle Kriz Masasında sorunun çözümü için görüşmelerin devam ettiğini belirten Pervane, “Halkın mağdur olmaması adına sorunu çözdüler. Diğer konularla ilgili görüşmelerimiz devam ediyor. Çalıştığımız güzergahta minibüsler kart sisteminde olmadığı için bizler, paso taşıyoruz. Yaşlıları, engellileri taşıyoruz. Önümüzde bir minibüs bütün paralı yolcuları topluyor. Arkasında da bir halk otobüsü bütün pasoları topluyor. O halk otobüsü akşam çocuklarına ne yemek götürecek, akşam mazotunu neyle dolduracak? Bu kararda da şuan mevcut yönetimin hiçbir hatası yok ve bu sorunun çözümü noktasında da her türlü yardımı yapacaklarını söylediler. Vatandaşı da bizi de dinleyerek sorunun çözümü için çaba harcayacaklar. Yaşanan sorun için de tüm Diyarbakır halkımızdan ve Sayın Valimizden özür diliyoruz.“ dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol