Mahsun Kırmızıgül'den Afganistan yorumu: Aynı oyunu bu ülkede oynayacaklar

Oyuncu, yönetmen Mahsun Kırmızıgül, kişisel sosyal medya hesabından, “Afganistan'daki kafa kesen katiller, sömürgecilerin beslemesi, yeryüzünün zebanileri bizim kardeşimiz olamaz” diye yazdı.

Ünlü şarkıcı ve yönetmen Mahsun Kırmızıgül, Afganistan'da yönetimi ele geçiren Taliban'la ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Kırmızıgül, Taliban'ın Afganistan'da yönetimi ele almasından bir sonraki hamlenin İran ile Afganistan arasında savaş doğurmak olduğunu iddia etti.

"BU KİRLİ OYUN MEZHEPÇİ ÜLKELERİ DE İÇİNE ALIP PARAMPARÇA EDECEK"

Kırmızıgül, şunları kaydetti: "Yeni senaryo yazılmış. Yok edemedikleri İran İslam Devletine karşı, Afganistan Sunni İslam Devleti tanınacak ve güçlendirilecek, silahlandırılıcak. Sonrasında ise BOP’nin final sahnesinde bu iki ülke savaştırılacak. Bu kirli oyun mezhepçi ülkeleri de içine alıp paramparça edecek.

"AYNI OYUNU BU ÜLKEDE OYNAYACAKLAR"

Afganistandaki kafa kesen katiller, sömürgecilerin beslemesi, yeryüzünün zebanileri bizim kardeşimiz olamaz. Ülkesine karşı darbe yapan bu canilere, emperyalizminin maşası olan bu ırz düşmanlarına kardeşim diyenleri sakın unutmayın. Çünkü aynı oyunu bu ülkede oynayacaklar.”

(Kaynak: T24)

Anahtar Kelimeler:
TalibanAfganistan

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol