OKUL SIRALARINA KAVUŞTULAR

HABER MERKEZİ

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi Rabia-Tül Adeviyye Kadın Kültür ve Sanat Merkezi'nde yaşları 40 ila 60 arasında değişen kursiyerlerimiz hayallerini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyorlar.

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci’nin talimatları ile ilçede kadın istihdamının arttırılması, kadına yönelik şiddetin önlenmesi için projeler yürütülürken, eğitim projelerine de büyük önem veriliyor.

Ailevi nedenler ve maddi imkânsızlıklar nedeniyle hayatlarında hiç okula gidemeyen kadınlar, Beşikci’nin talimatları ile Rabia-Tül Adeviyye Kadın Kültür ve Sanat Merkezi'nde açılan kurslar sayesinde ilk kez okul sıralarına oturmanın mutluluğunu yaşıyorlar.

Okuma yazma bilmeyen vatandaşlara ulaşarak  okuma ve yazmayı öğrenmelerini sağladıklarını belirten Diyarbakır Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Beşikci, "Ailevi nedenler ve maddi imkânsızlıklar nedeniyle hayatlarında hiç okula gidemeyen şu anda yaşları 40 ila 60 arasında değişen hanım efendilerimizin hayatlarını kolaylaştırmaları için Rabia-Tül Adeviyye Kadın Kültür ve Sanat Merkezimizde bir birinden farklı eğitim ve kurslar verilmektedir. Burada eğitim alan hiç okula gidemeyen hanımefendiler şuan okuma ve yazmaya geçmiş bulunmaktadırlar. Yenişehir Kaymakamlığı ve Belediyesi olarak İlçemizinde okuma yazma bilmeyen hiç kimsenin kalmaması için elimizden gelen tüm çabayı harcayacağız” dedi.

BİZLERE IŞIK OLDULAR

Rabia-Tül Adeviyye Kadın Kültür ve Sanat Merkezi'nde okuma yazma eğitimi alan kadın kursiyerler ise  "Işıksızdık, ışığımız yoktu. Burada kimin emeği geçtiyse Kaymakamımız ve tüm hocalarımıza teşekkür ediyoruz. Bizim elimizden tuttular, bırakmadılar, ışık oldular, umut verdiler.  Allah razı olsun, burası bize bir akan su, kaynayan bir yer. Elimizden tuttular, elimizi bırakmasınlar. Okuma ve Yazmaya geçtiğimiz için çok mutluyuz” dediler.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol