OSCAR’LIK MUHTAR

Mensure AÇIK/ÖZEL

Diyarbakır’ın merkez Sur İlçesi’ne bağlı Ziya Gökalp Mahallesi’nde 21 yıldan bu yana muhtarlık yapan Muhsin Sanay, son 5 yıldır hizmet binası olmadan görev yapıyor. 2015’teki olaylarda muhtarlık binasının bombalanarak kullanılamaz hale geldiği ifade eden Muhsin Sanay, “Gelmiş ve geçmiş tüm Valilere, Belediyelere, Kaymakamlara müracaat ettim, dilekçe verdim ama dönüş yapılmadı. 9m2’lik televizyon tamirciliği yaptığım dükkanda vatandaşların sorunlarına çözüm bulmaya çalışıyorum” dedi.

Gazetemiz Güneydoğu Ekspres’e konuşan Muhsin Sanay, mahallesinde ikamet eden vatandaşlara daha iyi koşullarda hizmet verebilmek için 5 yıldır kamu kurum ve kuruluşların kapısını çalıyor. Tek isteği ise sadece bir muhtarlık binası. Son 5 yıl içinde kente gelen belediye başkanlarına ve kaymakamlara sözlü ve yazılı olarak defalarca müracaat ettiğini belirten Sanay, “Pandemiye rağmen yerimin olmamasından dolayı diğer mesleğim olan televizyon tamirciliği dükkânımda muhtarlık görevimi yerine getiriyorum. Dükkanımın alanı 9 m2 ve buna rağmen vatandaşlarımın sorunlarını çözmeye çalışıyorum. Teknik malzemelerim yok, bilgisayar, internet, iletişim ve kendime özel bir muhtarlık yerim yok. Ben de ve vatandaşlarım da mağdur. Ve bunun kışı zor geçiyor. İki kişiyi aynı anda içeri alamıyorum. Derdini anlatmak isteyen misafirleri ağırlayamıyorum. Vatandaşıma daha güzel şartlarda daha iyi hizmet vermek istiyorum” diye konuştu.

Vali Karaloğlu’na çağrı: Lütfen bize yer verin

50 yaşında olmasına karşın 21 yıldan bu yana Ziya Gökalp Mahallesi’nde muhtarlık yapan Muhsin Sanay, Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu’na ve diğer yetkililere çağrı yaptı. Sanay, konuşmasına şöyle devam etti:

“Biz de kamu hizmeti veriyoruz. Vatandaşa hizmet verecek bir yerimizin olması gerekiyor. Valimizden, belediye başkanımızdan yer talebimiz var. Daha önceki valilere, belediye başkanlarına ve kaymakamlarına yaptığım müracaatlarıma dönüş yapmadılar. Yeni Valimizden umutluyum. Tüm gayemiz vatandaşa daha iyi hizmet vermek içindir.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol