Rekor vaka artışı sonrası Bilim Kurulu toplanıyor

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu bugün Bakan Fahrettin Koca başkanlığında toplanacak. Toplantıda, Omicron varyantı, 74’bini aşan vaka sayıları ve aşılamada son durum konuşulacak. Toplantı sonrası yazılı açıklama yapılacak.

Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın başkanlığında bugün video konferans yöntemiyle bugün toplanacak.

Toplantıda, koronavirüs salgınındaki son durum ve tüm dünyada hızla yayılarak endişeye yol açan Omicron varyantına ilişkin son durum değerlendirilecek. Ayrıca, vakaların hastanelere yansıması ve aşılama hızı da ele alınacak.

Saat 17.30'da başlayacak toplantının ardından ardından yazılı açıklama yapılacak.

Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Direktörü Kluge, kıtada 2022’nin ilk haftasında 7 milyondan fazla Covid-19 vakasının tespit edildiğini, bu sayının iki hafta içinde ikiye katlandığını söyledi.

VAKA SAYISI 74 BİNİ GEÇTİ

Tüm dünya koronavirüs varyantı Omicron ile mücadele ediyor. Pek çok ülke vaka sayılarından yaşanan büyük artış sonrası tedbirlere geri döndü.

Türkiye’de de son 24 saatte 430 bin 253 Covid-19 testi yapıldı, 74 bin 266 kişinin testi pozitif çıktı. 137 kişi yaşamını yitirdi, iyileşenlerin sayısı ise 39 bin 226 olarak açıklandı.

İLGİLİ HABER

Vaka sayısında rekor artış: Tehlike kaynağı Omicron

Vaka sayısında rekor artış: Tehlike kaynağı Omicron

Son koronavirüs verilerini paylaşan Bakan Koca, 'Vaka sayılarında belirgin bir artış var' açıklamasında bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son verilere ilişkin yaptığı açıklamada "Vaka sayılarında belirgin bir artış var. Bu artış, vefat sayılarına yansımış değil. Fakat Omicron kaynaklı vakalar ağırlık kazandıkça, risk grubundakiler için tehlike kaynağı Omicron olacak ve yaşlılarla kronik hastalarda ölüme de yol açabilecek. Durum bizi yanıltmasın" ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler:
VakaBilim Kurulu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol