Sanat Sokağı’nın açılışı etkinliklerle yapılacak

Büyükşehir Belediyesi, merkez Yenişehir ilçesindeki kentin en işlek ve sembol sokaklarından biri olan Sanat Sokağı’nı vatandaşların ailece gezebilmesi ve kültürel etkinliklerin merkezi olarak kullanılması için yeniden düzenledi.

31 Temmuz’da yapılması planlanan ülkemizin farklı noktalarında meydana gelen orman yangınları ve yaşanan can kayıpları nedeniyle ertelenen açılış programı 3 Eylül Cuma günü gerçekleşecek.

Vali Karaloğlu’nun, açılışını yapacağı Sanat Sokağı’nda, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı,saat 15:00 ile 23:00 arasında bir dizi etkinlik gerçekleştirerek Diyarbakırlıların hoşça vakit geçirmelerini sağlayacak.

Sokakta saat 15:00’te “Dünden Bugüne Diyarbakır” fotoğraf sergisiyle başlayacak etkinlikler, bando performansı, halk oyunları gösterisiyle devam edecek.

Kent Konservatuarı’nın Türkçe, Kürtçe ve Zazaca eserleri seslendireceği açılış programı elektronik müziği nostaljik pop şarkılarla harmanlayan Zahit Altıntaş’ın konseri ile sona erecek.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, yeniden düzenlenen Sanat Sokağı'nda birbirinden farklı etkinlikler gerçekleştirmeye devam edecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol