#SeyhSaidonurumuzdur

DİYARBAKIR - Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın sosyal medyada yaptığı paylaşıma yorum yapan avukat Sıtkı Zilan’a verdiği cevapta Şeyh Said’e hakaret etti. Bir çok Twitter kullanıcısı Şeyh Said’e hakaret eden Zafer Partisi Genel Başkanı’na tepki gösterdi. Sosyal medyada #SeyhSaidonurumuzdur #şeyhsaidhalktır hashtagı açıldı, bir çok kullanıcı profil resmini Şeyh Said resmi yaparak tavrını gösterdi.

Şeyh Said ve Arkadaşları Derneği Başkanı Kasım Fırat da, Şeyh Said'e hakarette bulunan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi. 

 Şeyh Said ve Arkadaşları Derneği Başkanı Kasım Fırat, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın sanal medya hesabından bir kullanıcının paylaşımını alıntılayarak Şeyh Said'e hakarette bulunmasına tepki gösterdi. Fırat, sanal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Şeyh Said Efendiye dil uzatan hakaret edenler bilsinler ki biz ceberut zalimlere ve onun yardakçılarına hiç perva etmedik, boyun eğmedik. Şeyh Said Ef. Kürt halkı ve inananların onurudur, eminim ki küfürbaz faşistlere gereken cevabı vereceklerdir" ifadelerini kullandı.

 Konuya ilişkin Fırat, "Bu adamın yaptığı artık çizmeyi aştı. Ne istiyor, kimin adına çalışıyor bilemiyoruz. İlgisi olmayan konuda dedemiz ve Kürt halkının değeri olan Şeyh Said'e hakarette bulunuyor. Bizler varisi ve dernek olarak onun hakkında suç duyurusunda bulunacağız" dedi.

 Fırat, Özdağ hakkında "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama" ve "Hakaret etmek" suçundan suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti. (HABER MERKEZİ)

Anahtar Kelimeler:
Şeyh Said

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol