Şırnak Üniversitesi’nden ‘Xecê konserine yasak’ iddiaları ile ilgili açıklama

Sanatçı Xecê, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, 4 Ekim tarihinde Şırnak Üniversitesi 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenmesi planlanan konserinin, üniversite rektörlüğü tarafından reddedilip iptal edildiğini belirtmişti.

Şırnak Üniversitesi’nden yapılan açıklamada ise iptal iddiaları reddedilerek, organizatör firmanın talebine herhangi bir yanıt verilmediğini duyurdu.

Üniversite’den yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Sanatçı Xece için 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezini talep eden organizatör firmanın talebine her hangi olumsuz bir yanıt verilmemiştir. Başvuru henüz değerlendirme sürecinde iken Rektörlüğümüzün talebi reddettiği ve ‘Kürt sanatçının konseri iptal edildi’ başlığıyla verilen haber gerçeği yansıtmamaktadır. Değerlendirme sürecinde olan bir başvurunun provokasyon olarak kullanılmasını reddediyoruz. Kaldı ki kurumumuza gelen diğer müracaatlarda olduğu gibi, ilgili konsere yer tahsisi kurumunuzun ana faaliyet konusu olan eğitim faaliyetleri ile çakışmaması halinde olumlu yanıt verileceğini belirtmek istiyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

(HABER MERKEZİ)

Anahtar Kelimeler:
şırnakXecêKonserYasak

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol