Tarihi hamamda çok dilli ezgiler yankılandı

HABER MERKEZİ

DİYARBAKIR - Müzikal tarzıyla bilinen Anadolu Quartet, Amidart’ın organizasyonuyla Diyarbakır’ın Sur ilçesinde bulunan tarihi Deva Hamamı’nda konser verdi. Konsere çok sayıda yurttaş katılırken, birçok dilde keman çalan Anadolu Quartet, söylenen stranlarla müzikseverlere güzel bir performans sergiledi. Müzikal konsere vokalliğiyle eşlik eden sanatçı Mehtap Arslanargun, Kürtçe, Türkçe, Lazca, Ermenice, Sırpça, Arapça ve Makedonca şarkılar seslendirdi.

Tarihi hamamda yankılanan çok dilli parçalar ve ezgiler müzikseverlerin büyük beğenesini topladı. Konser, müzikal potpuri ezgileriyle son buldu.

ANADOLU QUARTET

Anadolu halklarının sözlere ihtiyacı olmayan müziklerini alışılagelmişin dışında bir üslup ile yorumlayan Anadolu Quartet, 2008 yılında müzisyen Ahmet Tirgil tarafından kuruldu. Oda müziği formundaki repertuvarında; Âşık Veysel'den Aram Tigran'a, Gomidas'tan Neşet Ertaş'a uzanan halk ozanlarının eserleri, Anadolu halklarının anonim ezgileri, etnik dünya müzikleri ve film müzikleri yer alıyor. Seslendirilen eserlerin düzenlemeleri Anadolu Quartet’e aittir.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol