Zafer Bayramı’nı gururla kutluyoruz

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu ve Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97.yılı nedeniyle mesaj yayınladılar.

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu’nun mesajı şöyle:

“Şanlı tarihimizin en önemli dönüm noktalarından birisi olan, milletimizin birlik ve beraberlik içinde verdiği onurlu ve kahramanca mücadelenin sonucunda kazanılmış 30 Ağustos Zaferi’nin 97’inci yıldönümünü Milletçe birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın mutluluk ve gururunu yaşıyoruz.

Anadolu insanının kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, genciyle, topyekûn verdiği onurlu bir mücadelenin eseri olan bu büyük zafer, ulusumuzun kudret ve kahramanlığının bir göstergesi olmakla kalmamış, birlik ve beraberliğimizin ne kadar büyük ve sarsılmaz olduğunu da ortaya koymuştur.

Bütün imkânsızlıklara, yokluklara rağmen tüm zorluklar aşılarak kurulan Cumhuriyetimize sahip çıkmak, birlik ve beraberliğimizi diri tutmak ülkemizi ileriye taşımak en büyük hedefimiz olmalıdır.

‘Dört bir yanı şehit kanıyla sulanmış’

Dört bir yanı şehit kanıyla sulanmış Vatanımız bizlere emanettir. Bu bilinçle emanetçisi olduğumuz mirası bizden sonrakilere çok daha iyi koşullar altında teslim etmeliyiz. Bu vatan uğruna şehadet şerbetini içmiş aziz evlatlarımız asla unutulmayacak, Şehit aileleri ve Gazilerimiz asla sahipsiz kalmayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün Kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm Aziz Şehitlerimizi, Kahraman Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

Beyoğlu’ndan Zafer Bayramı mesajı

Diyarbakır Merkez Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu da, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97.yılı nedeniyle mesaj yayınladı. Başkan Beyoğlu mesajında  97 yıl önce ülkeyi işgal eden emperyalist güçlere karşı milletin verdiği kahramanca mücadeleye dikkat çekerek aynı ruhun bugün de diri olduğunu söyledi.

Başkan Beyoğlu’nun mesajı şöyle:

“Vatanımızı parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen emperyalist güçlere karşı  yokluk içinde,zor koşullarda tek vücut olan aziz milletimizin   bağımsızlığı uğruna gösterdiği sarsılmaz azim ve kararlılığı, dünya tarihinde eşine az rastlanan büyük bir zafere imza atmasıyla sonuçlanmıştır.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi  Mustafa Kemâl Atatürk'ün önderliğinde, 26 Ağustos'ta başlayan ve 30 Ağustos 1922'de tarihe altın harflerle yazılmış eşsiz bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muhaberesi ile vatan topraklarımız düşmandan arındırılarak milletimiz bağımsızlığına kavuşmuş ve zaferin ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti, gücünü aziz milletinden alan güçlü bir devlet olarak tarih sahnesine çıkmıştır.Tarihi başarılarla dolu olan  milletimiz bu zaferle tüm mazlum halklara örnek teşkil edecek biçimde emperyalist anlayışa unutulmayacak bir ders vermiş olup hiçbir koşulda bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini ilan etmiştir.

15 Temmuz destanı vurgusu

Çanakkale’de, İstiklâl Harbinde, 15 Temmuzda, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtlarında olduğu gibi bu gün de ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, birliğine ve dirliğine yönelik hain saldırılara karşı, aziz milletimiz, geçmişten aldığı ilhamla, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde, hür ve bağımsız yaşama idealleri uğruna dimdik ayakta kalmaya devam edecektir.

Başta Gazi Mustafa  Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal mücadelemizin kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor,Zafer Bayramı’mızın 97.yılını en kalbi duygularımla  kutluyorum.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol