5 Ayda 520 Nikah Kıydı

Diyarbakır’ın merkez Bağlar İlçe Belediyesi’nin , Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) salgınının ülkemizde görülmeye başladığı Mart ayından sonra vatandaşları mağdur etmemek için uyguladığı farklı sistem önemli bir başarı sağladı. Belediyenin yeni ek hizmet binasının bulunduğu açık alanda sosyal mesafe ve dezenfekte kuralları uygulanarak oluşturulan nikah işlemleri alanı sayesinde genç çiftler yakınları ve sevdikleriyle beraber farklı duygular yaşayarak dünya evine girerken, geniş  yankı uyandıran bu yöntem ilgi patlamasına yol açtı. 5 ayda 520 çiftin resmi nikah işlemleri bu şekilde yerine getirildi.

Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, tarafından yapımı tamamlanan yeni hizmet binasının bahçesinde oluşturulan alanda nikah işlemleri  Belediye Evlendirme Müdürü Handan Eker Taşkent tarafından kıyılırken, her ay ortalama 50 işlem gerçekleştiriliyor.

"Tüm imkanlarımızla vatandaşlarımızın hizmetindeyiz "

Vatandaşları pandemi riskinden korumak için her türlü önlemi aldıklarını belirten Başkan Hüseyin Beyoğlu, tüm imkanların bu konuda seferber edilmesinin vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandığını söyledi.

Beyoğlu, “Açık alanda oluşturduğumuz sosyal mesafeli ve hijyen alan vatandaşlarımızı pandemi riskinden koruduğu gibi nostaljik ve doğal bir hava yaratıyor. Bu şekilde 5 ayda 520 nikah işlemini yerine getirdik. Tüm imkanlarımızla beraber bu hizmete devam ediyoruz. Vatandaşlarımız bu durumdan çok memnun. Yoğun bir ilgi var” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol