Ağaçlar budanıyor

Haber Güneş Ocağa

Güneydoğu Ekspres - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı, kent genelinde ağaç budama çalışması başlattı. Ağaçların olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi ve sağlıklı bir şekilde gelişmesi için her yıl sonbahar aylarında yapılan budama işleminin startı Kayapınar ilçesi Diclekent Bulvarı’nda verildi.

Ağaç dalları budandı

Diclekent Bulvarı’nda bulunan uzun ağaç dallarının elektrik tellerine temas etmesi sonucu meydana gelen kısa devreler yüzünden elektrik kesintilerinin yaşanması üzerine Park Bahçeler ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı’ndan, ağaç dallarının budanması talep edildi. Talebe karşılık ekipler, Dicle Elektrik A.Ş. ekipleriyle birlikte bulvar üzerinde inceleme yaptıktan sonra çalışmalara başladı. Elektrik tellerindeki enerji kesildikten sonra ekipler, kaldıraç yardımıyla uzun ağaç dallarını budadı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Diclekent Bulvarı boyunca orta refüj ve kaldırımlarda yer alan ağaçlardan budama sonucu elde edilen odunları daha sonra kışlık yakacak olarak ihtiyaç sahiplerine teslim edilecek. Park Bahçeler ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı, budama çalışmaları kent merkezi ve ilçelerde devam edecek.

Talep edilmesi durumunda budama ekipleri, kamu kurum ve kuruluşların bahçelerindeki ağaçları da budayacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol