Ailelere anlamlı ziyaret

Çocuklarının kaçırıldığı iddiası ile 3 Eylül'den itibaren farklı kentlerden Diyarbakır’a gelerek HDP il binası önünde oturma eylemi yapan 56 ailenin umutlu bekleyişi sürüyor. Almanya, Fransa, Belçika, Hollanda, İsviçre, Avusturya'dan gelen bir grup gurbetçi, evlat nöbetindeki aileleri ziyaret etti. Gurbetçiler, ailelerle tek tek görüşerek yanlarında oldukları mesajını verdi.

Grup adına açıklamada bulunan Ali Erkoç, Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden Diyarbakır annelerini ziyaret etmeye geldiklerini söyledi. Erkoç, “Annelerin ve babaların evlatları için vermiş olduğumu direnişe destek veriyoruz. Artık ülkemizde ve güzel vatanımızda huzur bulması için bu etkinliğe katıldık. Bu direnişi destekliyoruz ve bu direnişe bütün millet olarak destek verilmesini öneriyorum. Bu bizim milli bir davamız, her şey Türkiye’nin güzel olması içindir” dedi.

“Bu memleketin her evladı bizimdir”

Almanya’nın Köln şehrinden gelen Canan Durla da, “Annelerimizin sonuna kadar yanındayız ve bu direnişlerinin sonuna kadar devam etmesini istiyoruz. Biz onlara tamamen destek veriyoruz. Avrupa’dan geldik ve annelerimizin evlatları bizlerin evlatlarıdır. Bu memleketin evlatları hepsi bizimdir, hepsine sahip çıkmak hepimizin görevidir. Bütün herkesi, anneleri ve babaları teröristlere karşı ayaklanmalarını bekliyoruz. Burada bulunan annelerimize ve babalarımıza büyük destek gerekiyor burada, biz sonuna kadar bu direnişin arkasındayız. Onlar dik durdukça biz arkalarında olacağız ve hiçbir zaman onları bırakmayacağız” diye konuştu.

Ziyaret çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi. (İHA)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol