AK Partili kadınlardan kampanyaya destek

AK Parti Diyarbakır İl Kadın Kolları Başkanlığı, "Haydi sen de sokaktaki dostlarımız için kapının önüne bir kap su, bir kap mama bırak" kampanyasına destek verdi.

Partili kadınlarla birlikte basın açıklaması yapan İl Kadın Kolları Başkan Müzeyyen Kaya, sahipsiz, sessiz sokak hayvanlarının beslenme ihtiyaçlarının karşılanması, toplumsal duyarlılığı artırmak ve onlara dikkati çekmek istediklerini dile getirdi.

Dünyanın sahibinin yalnızca insanoğlu olmadığını vurgulayan Kaya, hayvanları korumanın aynı zamanda dini bir sorumluluk olduğunun altını çizdi.

“Dilsiz hayvanlar hakkında allahtan korkun”

Kaya, “Bu mavi gezegende bizim kadar yüce yaratıcının yaratmış olduğu diğer canlıların ve gelecek nesillerinde yaşama hakkı vardır. Bu hakka saygı göstermeli emaneti yarınlara güzel bir şekilde taşımalıyız. Dünyayı bizimle paylaşan can dostlarımıza değer vermeli, onları korumalı ve hayatı onlarla paylaşmalıyız. Seslerini duyuramayan sahipsiz hayvanlar, yaz mevsimi ile beraber gelen sıcak havanın getirmiş olduğu yemek, barınak ve su bulma gibi zorluklarla mücadele etmektedirler” dedi.

“Bir kap su, bir kap mama' kampanyasına kadınlar olarak destek sunduklarını dile getiren Kaya, "İki cihan serveri sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed, 'Bu dilsiz hayvanlar hakkında Allah'tan korkun' diyerek bizleri uyarmıştır" diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol