banner5

Alışverişin Kalbinin Attığı Caddeye Kış Önlemi

Haber Celal Kuzu

Diyarbakır Merkez Bağlar İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu ve Bağlar Kaymakamı Nihat Karabiber, Sakarya Caddesi’nde esnaf ziyaretinde bulunarak çalışma yapılacak yerleri inceledi.

Bağlar Belediyesi, kış mevsiminin artmasıyla birlikte burada iş yapan esnafların ve alış verişe gelen vatandaşların bir çok konuda şikayetlerine konu olan kentin önemli alış veriş mekanlarından Sakarya Caddesi ile ilgili önemli bir çalışma hazırladı.

Gelecek haftadan itibaren hızlı bir şekilde yürütülecek olan çalışma ile önce cadde baştan başa temizlenecek, ardında oluşan çukurlar kapatılarak modifiye bütünlü asfalt döşemesiyle  cadde kullanılabilir hale getirilecek.

Kış aylarını kapsayan alt yapı tedbirlerinden sonra ise ilk baharla birlikte Büyükşehir Belediyesi’nin koordinasyonunda Bağlar Belediyesi, DİSKİ ve ilgili diğer kurumların katılımı ile günlük ticaret ve alış verişin kalbi sayılan caddede restorasyon ve yenileme çalışmalarına başlanacak.

Başkan Beyoğlu esnafa müjdeyi verdi

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu ve Bağlar Kaymakamı Nihat Karabiber, Sakarya Caddesi’nde esnaf ziyaretinde bulunarak çalışma yapılacak yerleri inceledi.

Sakarya Caddesi’nin durumu ile yakından ilgilendiklerini ve bu konuda önemli çalışmaları hayata geçirmeye hazırlandıklarını belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, esnaf kesimi ve vatandaşların çilesi haline gelen olumsuz görüntülere son vereceklerini kaydetti.

Beyoğlu, “Oluşan çukurları önce temizleyeceğiz,daha sonra modifiye asfalt  döşeyerek  burada iş yapan esnafımızı ve alış verişe gelecek olan vatandaşımızı rahatlatacağız.  Böylece esnafımız ve vatandaşımız kışı rahat bir şekilde geçirmiş olacak. İlk baharla birlikte ise Büyükşehir Belediyemiz yenileme çalışmalarına başlayacak. Bu caddemiz alış verişte kentin modern yüzü haline gelecek. Tüm gayretimiz bunun  içindir ” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol