Alışverişin Odak Merkezine ‘ÇİZGİLİ’ Çözüm

Bağlar Belediyesi ,Diyarbakır'da günlük ticaret hacminin en yüksek olduğu bölgelerin başında gelen Sakarya Caddesi'nin düzene kavuşması için önemli kararlar aldı.

Seyyar satıcıların caddenin merkezinde yer alması yasaklanırken, dükkanlar da 1 metre 20 santimi aşamayacak şekilde dükkanların önünde eşya bırakabilecek. Belediye tarafından yerleştirilen çizgileri aşan ve kuralları ihlal edenler hakkında işlem uygulanacak.

Zabıta, kaldırım işgalelerine karşı Medine Bulvarı'ndan başlayıp Sağlık Ocağı Caddesi'ne kadar varan bölgede düzenli olarak denetimler yapacak.

Bağlar Belediyesi ,kayıtdışı ekonomi kapsamına giren bölgedeki esnaflara yönelik ruhsatlandırma çalışması başlattı. İkna edilen ve kolaylık sağlayan bir çok esnaf belediye ile iletişime geçerek ruhsat işlemlerini yerine getiriyor.

Sakarya Caddesi'nin günlük ticaretin işlek noktalarından biri olduğunu belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, bu düzenlemelerle hem esnafın hem de vatandaşların huzurlu bir ortama kavuşmasını hedeflediklerini söyledi.

Belediyenin çalışmalarına destek veren esnaflara teşekkür eden Beyoğlu,"Göreve geldiğimizden beri Sakarya Caddesi'ni layık olduğu modern bir alışveriş merkezine dönüştürmek için çalışmalar yapıyoruz. Esnafımızla istişareli ve koordineli hareket ediyoruz. Belirlemiş olduğumuz kurallara herkes riayet ederse her şey çok daha güzel olacak, caddenin bir düzeni olacak. İnsanlar, alışverişe geldiğinde bu rahatlığı yaşayabilmelidir" şeklinde konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol