Anmada bölge takımlarının durumuna dikkat çekildi

Haber Bekir Güneş

Güneydoğu Ekspres  - Diyarbakır Barosu, öldürülen başkanları Tahir Elçi'nin faillerinin bulunması ve yargı önüne çıkarılması için her hafta Diyarbakır Adliyesi önünde düzenlediği "Tahir Elçi İnsan Hakları Kürsüsü" etkinliğinin 214'üncüsünü gerçekleştirdi.

Etkinlikte konuşan Diyarbakır Barosu başkanı Cihan Aydın, Elçi cinayeti soruşturmasında bir gelişmenin olmadığını belirterek, soruşturmada faillerin ve maddi gerçeğin ortaya çıkması için mücadele etmeye devam edeceklerini dile getirdi.

 Amedspor ayrımcılıkla karşı karşıya

Bölgedeki futbol takımlarının ayrımcı ve ırkçı uygulamalara varan sorunlarla karşılaştığını belirten Aydın, "Amedspor, Dersimspor ve Cizrespor gibi bölge takımları çok uzun süreden beri federasyonun ayrımcı tutumuyla karşı karşıya. Amedspor 80 haftadır deplasmana taraftarını götüremiyor. Anlamsız bir yasak var. Kendi sahasında rakip takıma ve taraftarına karşı herhangi bir sorun yaratmamasına rağmen bu sorunu yaşıyor. Irkçı saldırılara karşı Cizrespor ligden çekilme kararı aldı.  Biz bu ayrımcı uygulamaların, ırkçı saldırıların sona ermesini talep ediyoruz" diye konuştu.

 'Saldırılar sona ermeli'

 Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) ayrımcı yaklaşımından vazgeçsin diyen Aydın, "Amedspor'un deplasman yasağının kaldırılmasını istiyoruz. Amedspor'a yönelik cezalandırma amaçlı disiplin cezalarının kaldırılmasını talep ediyoruz. Bölgenin diğer takımlarına yönelik saldırgan tutumların sona ermesi ve saldırganların cezalandırılmaları gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol