Asfalt ve düzenleme çalışması

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Münir Karaloğlu, tüm Türkiye’de Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet alanlarında incelemelerde bulundu. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yapı Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı’nın çalışma alanında gerçekleşen denetimlere Karaloğlu’na Genel Sekreter Yardımcıları ve Daire Başkanları eşlik etti.

‘Sanat Sokağı kısa sürede hizmete girecek’

Denetimlerine ilk olarak Yenişehir ilçesi Sanat Sokağı’nda başlayan Karaloğlu, yakın zamanda Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen yenileme çalışmalarıyla ilgili yetkili personelden bilgi aldı. Sanat Sokağı’ndan Yeniköy Mezarlığı’na geçen Karaloğlu, burada yapımı devam eden sıcak asfalt serme ve parke taşı döşeme çalışmalarını inceledi.

Yeniköy Mezarlığı’nı çamur manzaralarından kurtaracaklarını ve vatandaşların daha rahat bir ortamda kabristan ziyaretlerini gerçekleştireceğini ifade eden Karaloğlu, Diyarbakırlıların talepleri kendileri için çok önemli olduğunu bu doğrultuda çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Kentin çehresini değiştirmek ve güzelleştirmek adına Sanat Sokağı’nda A’dan Z’ye yenileme işlemlerinin devam ettiğini vurgulayan Karaloğlu, Yeniköy Mezarlığı ile Sanat Sokağı’ndaki çalışmaları sürede tamamlayarak vatandaşların hizmetine sunacaklarını belirtti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol