Atık ve içme suyu sorunları çözülüyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kent genelinde ve ilçelerde altyapı ile içme suyu sorunlarını çözmek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yenişehir ilçesi Çelikevler Mahallesinde uzun yıllardır sorun olan içme suyu ve kanalizasyon problemi DİSKİ tarafından çözülüyor. Yapılacak proje sayesinde içme suyu ve kanalizasyon altyapısı tamamen ele alınarak sorunlar giderilecek. Projeyle Çelikevler mahallesine 24 saat kesintisiz ve içilebilir kalitede su verilmesi hedefleniyor. Mahallede ayrıca, kanalizasyon ile ilgili proje yakın zamanda hayata geçirilecek. Bu projeyle Çelikevler Mahallesinin atık suları, yeni yapılacak terfi hattıyla mevcut Atık Su Arıtma Tesisine iletilecek. Aziziye ve Gürdoğan Mahallelerinde ise, imara aykırı, kaçak yapılaşma sebebiyle vatandaşların atık su sistemlerini dere yatağına herhangi bir kapalı sistem olmadan deşarj etmeleri sonucu açıkta akarak dere yatağını kirleten, bu nedenle sağlık ve görüntü açısından sıkıntı oluşturan atık su sorunu da DİSKİ tarafından hazırlanan projeyle çözüme kavuşacak. DİSKİ yapacağı çalışmayla yaklaşık 700 metre kanalizasyon şebekesi döşeyecek, bu sayede atık suların verdiği zararı önleyecek.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Murat Beşikci’yi makamında ziyaret ederek projenin detaylarını görüştü. Her mahallenin sorununu gidermek için yoğun çaba sarf ettiklerini belirten Tutşi, şöyle konuştu:

“Valimiz Sayın Münir Karaloğlu’nun talimatıyla Çelikevler, Aziziye ve Gürdoğan Mahallerimizde çalışmalara başladık. Buralarda yapacağımız çalışmalarla ilgili, mahallemizde yaşayan hemşerilerimizin görüşünü aldık, daha sonra projemizi oluşturduk. Kurumlarla ortaklaşa çalışarak hemşerilerimizin talebine uygun hizmet etmek için gayret ediyoruz. Diyarbakır’ımızın her noktasında çalışmalarımız devam edecek.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol