Aydın: BOSB Bismil’e nefes olacak

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın, Bismil ilçesini ziyaret ederek bir dizi incelemelerde bulundu.

İlçenin sorunları hakkında değerlendirmelerde bulunan Başkan Aydın, Bismil ve bölge ekonomisine can suyu olması beklenen Organize Sanayi Bölgesi’nin hayata geçirileceği alanı tespit edebilmek için ilçede incelemeler yaparak projenin içeriği hakkında açıklamalar yaptı.

Organize Sanayi Bölgeleri projelerinin bölgenin ekonomik kalkınmasına ciddi katkılar sağladığını ifade eden Aydın, Bismil Organize Sanayi Bölgesi’nin binlerce insana iş alanı açacağını da kaydetti.

”Organize Sanayi Bölgesinin ilçemizin ekonomisine çok önemli katkılar sağlayarak işsizlik sorununun çözümü noktasında ciddi bir katma değer yaratacaktır. Her yıl buradan çalışmak için Türkiye’nin başka bölgelerine giden vatandaşlarımızın mevsimlik göçünü önleyecektir. Hem Bismil hem bölge için çok ciddi bir yatırım olarak değerlendiriyoruz. Ekonomik kalkınma ve istihdam adına sevindirici bir gelişme. Binlerce kişinin çalışacağı Organize Sanayi Bölgesi inşallah en kısa zamanda tamamlanarak Bismil halkına teslim edilecektir. Tarım ekonomisi konusunda iyi bir alt yapı ve potansiyele sahip olan Bismil’in kaderini değiştirecek olan Organize Sanayi Bölgesi’nin şimdiden Bismilimize hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol