Aziz Özkılıç güven tazeledi

DİYARBAKIR - Genel Kurulu selamlama konuşmasında DOGÜNSİFED Başkanı Özkılıç, 8’inci Olağan Genel Kurulu toplantısına katılım sağlayan farklı illerdeki dernek ve STK başkanları ile iş insanlarına teşekkür etti. Dünyanın en kıymetli ve zor işinin üretim olduğunu ifade eden Özkılıç, “Dünyanın en kıymetli en zor işi üretimdir. Arkadaşlarımız ellerini taşın altına koymuşlar, risk almışlar, neleri var neleri yok yatırım yapmışlar. Bu noktada kentimizin, bölgemizin girişimcilik ruhu çok güçlüdür. Bütün arkadaşlarımızın bu girişimcilik ruhu var ve bundan cesaret alarak krize bakmadan sürece hiçbir şekilde takılmadan yatırımlar peşpeşe geliyor ve devam ediyor. Bu anlamda bu riski alan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Yatırımın ve yatırım yapmak isteyenin de önünü açmak adına girişimlerimiz olacak” dedi.

Ardından konuşan Divan Başkanı Şahismali Bedirhanoğlu, düşünce ve eleştirilerini her daim özgür ve bağımsız olarak yapacaklarını belirterek, “Biz DOGÜNSİFED’i siyasi kurumlarının gölgesinden uzak tutmaya çalıştık. Özellikle DOGÜNSİFED’i bu konularda hassas dengede götürmeye çalışıyoruz. Zaman zaman siyasetten uzak bölgedeki siyaset konularını benim dönemimde de bazen iktidarı, bazen buradaki yerel iktidarı eleştirdiğimiz için tepkiler aldık. Ama biz özgür ve bağımsız duruşumuzu hep koruduk. Hele hele buranın farklı gruplarının etkin alanlarının bir mücadele alanı, devrim platformu olmasına özellikle karşı koyduk. Bu konulara girmek bizi önemli ölçüde güçsüzleştirir, biz bunlara girmedik, girmeyeceğiz. Bu konuda destek veren herkese teşekkür ederim. Önümüzdeki dönemde de hür ve b.ağımsız kurumları çokça ihtiyaç olduğunu belirtmek istiyorum. Bunu önümüzdeki dönemde yaşayıp göreceğiz” dedi.

Genel Kurul’da söz alan Şanlıurfa Sanayici İş İnsanları Derneği (ŞUSİAD) Başkanı ve DOGİNSİFED Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Korkut Polat ise, “Diyarbakır’ın sivil toplum kuruluşlarıyla ilgili tecrübelerinin onların bu konuyla ilgili geçmişlerinin özgür ve bağımsız olması noktasındaki çabalarını örnek alarak bizde federasyondun bundan sonra daha aktif bir bileşeni olmak için bu federasyon çatısında daha güçlü bir şekilde temsil edilebilmek için ve federasyonunda daha güçlü olabilmesi için bu yaptığımız genel kurulun bir milat olacağını düşünüyorum. Şimdiye kadarki tüm başkanlarımızın bu birlikteliği sağlama noktasındaki çabaları da takdirle karşılıyor ve teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra daha güçlü ve bir bütünlük içerisinde ilerleyeceğimizi düşünüyorum” diye konuştu.

“Kadınlar daha çok destek verecek”

Şanlıurfa Girişimci İş Kadınları Derneği (ŞUGİŞKAD) Başkanı Cevahir Asuman Yazmacı da uzun süre DOGÜNSİFED’in içerisinde olmaktan mutlu ve gururlu olduğunu ifade etti. Pandemiden dolayı çok katkı sunamadıklarını da kaydeden Yazmacı, “Şimdi Urfa olarak daha güçlü katılacağız federasyonlarımıza, biz kadın dernekleri de bundan sonra daha çok federasyona katkı sağlayıp destekleyecektir. Bu federasyonu çok önemsiyorum. Hem bölge adına hem Diyarbakır ve Şanlıurfa adına çok önemli. İnşallah hayırlı işler yapmayı Allah nasip etsin. TÜRKOSFED çatısın altında da olmakta çok önemli, kongrenin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“Elbirliği güç birliğiyle mücadele edeceğiz”

Diyarbakır Organize Sanayici İş Adamları Derneği (DOSİAD) Başkanı ve DOGÜNSİFED Yönetim Kurulu üyesi Abdurrahman Aslan ise, “Her zaman siyasetin üstünde kalacak ve dışarıdaki müdahalelere de engel koyacağız bundan kimsenin şüphesi olmasın. Zor bir süreçten geçiyoruz. Pandemi dalgası dünyayı etkisi altına almış ülkemize de çok ciddi sıkıntıları da getirmiştir. Ekonomik başta olmak üzere sağlık, toplumsal, kültürel barışı tümden etkilemiştir. Bu zor süreci ancak ve ancak güç birliğiyle birlik ruhunu yaratarak bu süreci aşabiliriz bu konuda hiç kimsenin kuşkusu olmasın seçim süreci yapılacak ve olumsuzluklar geride kalacak önümüzdeki günlerde kentimiz, bölgemiz ve ülkemiz için ne yapılması gerekiyorsa beraber elbirliği güç birliğiyle mücadele edeceğiz. Mevcut olan bu zor şartları ve güçlü süreci ancak bu şekilde atlatabiliriz. Yeni yönetime başarılar diliyorum. Tabii ki eleştiriler olacak eleştiri olmadan hiçbir başarı sağlanamaz. Önümüzdeki dönemde bütün bunlara açık olacağız. Katılımcı ve toplumsal anlayışla bu konuda sıkıntılar varsa çözmeye çalışacağız” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol