Bağlar ve Yenişehir’de denetim

DİYARBAKIR - İçişleri Bakanlığının Türkiye genelinde başlattığı kapsamlı korona virüs denetimi Diyarbakır'ın merkez Yenişehir ve Bağlar ilçelerinde Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci ile Hüseyin Beyoğlu tarafında yürütüldü.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen genelgenin ardından Diyarbakır'da korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında kontrollü sosyal hayat döneminde temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere, kurallara uyulması konusunda büyük kapsamlı denetim gerçekleştirildi.

Diyarbakır'ın Ofis semti Ekinciler Caddesinde denetimleri sürdüren Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, “Sağlık için hepimiz için” mottosu ile yaşamın tüm alanlarını kapsayacak şekilde ilçede denetimleri sürdürdüklerini söyledi. Başkan Beşikci, “Bu denetimlerin vatandaşların yoğun olarak bulunduğu başta şehir içi toplu ulaşım araçları ile lokanta, kafe, restoranlar olmak üzere, alışveriş merkezleri, pazar yerleri, kıraathane, berber, kuaför, ve güzellik merkezleri, internet kafe ve salonlar ile elektronik oyun yerleri, ticari taksiler, taksi durakları, park ve piknik alanları ile bilumum yaşam alanlarını kapsayacak şekilde yapılmaktadır. Ekiplerimiz vatandaşlarımızın kalabalıklar halinde bir araya gelebildikleri etkinlik ve yerlerde temizlik, maske ve fiziki mesafe kurallarına ve HES kodu zorunluluğuna uyulup uyulmadığına özellikle dikkat etmektedir. Halk sağlığı açısından ciddi anlamda risk oluşturan ve süreklilik oluşturan ya da kurallara ve önlemlere aykırı davranışlarda ısrar edenlere ise il ve ilçe umumi hıfzıssıhha kurullarınca belirlenen cezai muideler uygulanmaktadır’’ dedi.

Başkan Beyoğlu denetimlere katıldı

Bağlar’da ise Başkan Hüseyin Beyoğlu’nun katıldığı denetimler renkli görüntülerin yaşandığı vatandaş buluşmalarına dönüştü. Dinlenmek için yeşil alanları tercih eden vatandaşları fark eden Başkan Beyoğlu, yanlarına giderek bir süre sohbet etti. Sorun ve taleplerini dinleyen Beyoğlu, "Bizim görevimiz sizlere hizmet etmektir. Her zaman emrinizdeyiz. Kendimizi başkan olarak değil, sizlerin hizmetkarı olarak görüyoruz" dedi.

Bağlar Kaymakamı Yavuz Güner ile birlikte Aydın Arslan Bulvarında vatandaş ve esnafı korona virüs tedbirlerine uymaları konusunda denetleyen Başkan Beyoğlu, maske, sosyal mesafe ve temizlik gibi hassas konularda uyarılarda bulundu.

"Herkes kendi tedbirini alırsa bu işin üstesinden geliriz"

Vatandaşların maske kullanımına dikkat ettiği gözlenirken, esnafın taleplerini de not alan Başkan Beyoğlu belediye ekiplerine sorunların çözümü için talimatlar verdi. Dünyayı saran korona virüse karşı topyekun bir mücadele verildiğini belirten Beyoğlu, “Ülkemiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde tüm kurumları ve imkanlarıyla bu alanda bir savaş veriyor. Vatandaş olarak tedbirlere uyarsak göreceksiniz ki kısa zamanda bunun üstesinden geleceğiz. Herkesin kendi tedbirlerini alması işi kolaylaştıracaktır” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol