BAĞLAR’DA 9 AYDA 915 NİKAH İŞLEMİ!

DİYARBAKIR - Pandemi sürecinde işlem ücretlerinden, bürokratik engeller  azaltılarak işlemlerin hızlandırılması ve sağlanan fiziki koşullara kadar bir çok alanda kolaylıklar sağlayan Bağlar Belediyesi, evlenmek isteyen çiftlerin önünü açıyor.

Bu tablo ilgi patlaması yaşanmasına  yol açtı. 2021 yılının Ocak ve Eylül ayları arasındaki 9 aylık süreçte belediyeye başvurarak evlenen çiftlerin sayısı  915’i buldu. Bu sayının Ekim ayı sonunda 1000’i ve yıl sonunda da 1500’i geçmesi beklenirken, 15 Aralık tarihine kadar olan tüm süreçte randevuların dolduğu bilgisi verildi.

Bağlar Belediyesi Evlendirme Müdürü Handan Eker Taşkent,Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatıyla nikah işlemlerinde her türlü kolaylığı sağladıklarını söyledi.

Hemen her gün büyük yoğunluk yaşandığını belirten Taşkent, “Belediye Başkanımız sayın Hüseyin Beyoğlu, yaptığımız her iş ve işlemde vatandaşlarımıza kolaylık sağlamamızı istiyor. Bu konuda bizlere kesin talimatı var. Biz de bu anlayışla başvuran çiftlere yardımcı oluyoruz. Yoğun ilgi olmasının en önemli nedeni pratik bir yaklaşım ortaya koymamızdır.  Şu an için 15 Aralık tarihine kadar olan tüm randevularımız dolmuş durumda" diye konuştu.

Nikah işlemleri için başvuranlar arasında nüfus kütükleri Diyarbakır’da  olup yurt dışında yaşayan vatandaşlar da yer alıyor. Nikah işlemlerini kısa zamanda tamamlayan vatandaşlar,  Bağlar Belediyesi‘nin sağladığı kolaylıklardan dolayı zaman kaybı yaşamadıklarına dikkat çekerek Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’na teşekkür etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol