Bağlar’da Çöp Konteynerleri Yenileniyor

Diyarbakır Merkez Bağlar İlçe Belediyesi, mevsim koşulları ve çeşitli nedenlerle yıpranarak kullanılamaz hale gelen çöp konteynerlerini bakım ve onarımdan geçirerek yenilemeye devam ediyor.

Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesindeki uzman personellerden oluşturulan teknik ekip,ilçe merkezindeki 12 mahallede bulunan konteynerlerin tamir ve bakımını yaptırarak yenilenmiş haliyle vatandaşların hizmetine sundu. Bakım ve onarımın yanı sıra koyteynerler ilaçlanarak dezenfekte edilerek pandemi sürecindeki hastalık riskine steril hale getiriliyor.

Vatandaşların talebi üzerine çöp konteyneri bulunmayan yerleşim yerlerine yeni konteynerler bırakılırken,kullanılamaz hale gelen konteynerler de yenileriyle değiştiriliyor.

“Temizlik konusunda hassas bir duruşumuz var”

Temizlik konusundaki hassasiyetlerinin en büyük göstergesinin daha önce 40 olan araç filosunu 90’a çıkarmaları olduğunu belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, konteyner sayısını da rekor oranda artırdıklarını söyledi. Beyoğlu, “Temizlik konusundaki hassasiyetimiz biliniyor.  Bu konuda kararlı ve iddialıyız. Araç sayımızı artırdığımız gibi çöp konteyneri olmayan bölge de bırakmadık. Şehir merkezinin yanı sıra kırsalda da bu anlamda milletimize hizmet ediyoruz. Çöp konteynerlerinin bakım ve onarımını düzenli olarak yaparak özellikle içinde bulunduğumuz pandemi döneminde sağlıklı hale getiriyoruz. Talep eden bölgelere yeni çöp konteynerleri kazandırıyoruz.  Bağlar halkının memnuniyeti ve hak ettiği hizmete rahatlıkla erişmesi bizim için çok önemli” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol