BAĞLAR’DA HİZMET SEFERBERLİĞİ HIZ KESMİYOR

HABER MERKEZİ

Bağlar Belediyesi, ilçe merkezi ve kırsal bölgelere yönelik alt yapı ve üst yapı yenileme çalışmalarını sürdürerek uzun yıllardır hizmet alamayan bölgelerin sorunlarını çözüyor.

İlçe merkezinde yıpranarak kullanılamaz hale gelen kaldırım ve ara sokaklar tek tek tespit edilerek belediyenin imkanlarıyla yenileniyor. İlçenin gelişen yüzü Bağcılar Mahallesi’nde bir çok kaldırım ve ara sokakta ilk kez parke taşı döşeme çalışması gerçekleştirilirken, Kayrantepe Mahallesi’nde bozulan parke taşları sökülerek yenileri monte edildi.

Kırsal yerleşim yerlerine yeni yol kazandırma çalışmaları da aralıksız olarak sürüyor. 36 mahalle ve 92 mezra olmak üzere 128 yerleşim yerinin olduğu kırsal Karacadağ bölgesinde Kabahıdır Mahallesi’nde yapılan çalışmalarla yeni yollar kazandırıldı. Yeni yapıların inşa edildiği yaşam alanlarının ulaşım sorunu çözüme kavuşturuldu. Alt temel malzemeleri kullanılarak hazırlanan yollar vatandaşların hizmetine sunulurken, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatıyla hazırlanan plan dahilinde diğer yerleşim yerlerinde ulaşımı rahatlatmaya yönelik çalışmaların devam ettiği ifade edildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol