Bağlar’ı İhya Edecek Projeler

Diyarbakır Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Bakan Kurum ile yaptıkları görüşmede büyük çaplı projeler için onay aldıklarını açıklayarak, “Kentsel dönüşüm, millet bahçesi, Yeni Sanayi Sitesi  ve Sakarya caddesinin yenilenmesi. Sayın bakanımızın açıkladığı ve büyük önem verdiği bu projelerle Bağlarımızın ve Diyarbakır’ımızın çehresi değişecek” dedi.

“Bağlar’ın Çehresi Bu Projeler İle  Değişecek”

Bakan Kurum’un  Bağlar’da uygulanacak projelerle ilgili  açıklamalarını heyecan verici bularak sevinçle karşıladıklarını belirten Başkan Beyoğlu, “Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan, şehirlerin ihyasına ve yatay mimariye uygun  şekilde inşa edilmesine büyük önem veriyor, bunu her defasında vurguluyor. Göreve geldiğimiz günden beri Bağlar’daki çarpık kentleşmeye son verecek, kentin çehresini değiştirerek modern bir şekilde inşa edilmesini sağlayacak projeleri hayata geçirmek için çaba gösteriyoruz. Çevre Ve Şehircilik Bakanımız sayın Murat Kurum bu projelere gerekli tüm desteği sağlıyor. Kendisiyle yaptığımız görüşmelerde kentsel dönüşüm, millet bahçesi ve Sakarya caddesi ile ilgili son durumu ve bilgileri paylaştık. Sayın bakanımız bunlarla birlikte ilçemiz sınırları içerisinde yer alan Oğlaklı mahallesinde  6 milyon metrekarelik alanda yeni sanayi sitesi inşa edileceğini de açıkladı” dedi.

Bağlar’da 4 önemli proje hayata geçirileceğini belirten Beyoğlu, şunları söyledi:

“İnşallah hem Bağlar’ımızı hem Diyarbakır’ımızı ihya edecek ve çehresini değiştirecek bu projelerin startı  2020 yılı içinde verilecek. Bağlar’ımızda yapılacak projelere sağlamış oldukları desteklerden ötürü Çevre Ve Şehircilik Bakanımız sayın  Murat Kurum,önceki dönem bakanımız ve milletvekilimiz sayın Mehmet Mehdi Eker ile Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz sayın Hasan Basri Güzeloğlu’na teşekkür ediyoruz” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol