BÖLGE BELEDİYELERİ BULUŞTU

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu'nun başkanlığındaki toplantıya, aralarında Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun da bulunduğu bölgedeki il ve ilçe belediyelerinin başkanları katıldı.

Toplantının açılışını yapan Güzeloğlu, bölgedeki belediyelerin gerçekleştireceği hizmetlerle ilgili koordinasyon ve uyumlu çalışmaya dikkat çekti.

Hizmet ve uyumlu çalışma vurgusu

Güzeloğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetin her konuda bölge belediyelerine destek verdiğine dikkat çekerek, geçmiş dönemlerde ihanet anlayışı tarafından sosyo ekonomik açıdan geri bırakılmış kentlere eğitimden spora, kültürden genel hizmetlere gerekli hizmetleri kazandırmak istediklerini ifade etti.

Güzeloğlu şöyle konuştu: "Bu ihanet aklı stratejik ve bilinçli bir şekilde gerçekleşmiştir.Sadece maddi  anlamda sınırlı kalmamış,sosyal alanların hepsinde bu boyutta domine edilmiş bu kentler maalesef  sosyo ekonomik kalkınmanın bütün parametrelerinde bilhassa eksiltilmiş ve maalesef geri bırakılmıştır. Bölgenin genelinde spor ve sosyal  alt yapıdaki etkinliklere kadar bu ihanet anlının ve onun uzantısının piyonlarının bugüne kadar getirdiği bilinçli stratejinin sonucudur.Türkiye Cumhuriyeti devleti ve saygıdeğer cumhurbaşkanımızın liderliğindeki hükümetimizin desteği ile milletimizin güveni ve ferasetiyle tersine çevirerek hizmete dönüştüreceğiz" dedi.

Toplantıda bölgedeki belediyelerle ilgili görüş ve talepler dile getirilerek bir çok konu ile ilgili kararlar alındı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol