Boş araziler ve harabeler temizleniyor

Titizlikle yürütülen çalışmalarda şimdiye kadar yaklaşık 30 boş arsa ve 70’e yakın harabede yapılan çalışmalarla bu alanlar çöp ve atıklardan temizlendi. Ekipler, temizlik çalışması gerçekleştirdikleri alanlarda aynı zamanda vatandaşları boş arsa ve harabe yapılara çöp atmamaları konusunda uyarıyor.

Kış öncesinde çöp konteynerlerine bakım

Kış mevsimi öncesinde çöp konteynerlerinin bakım ve onarımı için başlatılan çalışmalar da devam ediyor. İlçe merkezi ve kırsal yerleşim yerlerinde günlük ortalama 20 konteyneri bakımdan geçirilerek yeniden vatandaşların hizmetine sunuluyor. Konteyner olmayan yerlere yeni konteynerler bırakılırken, yıpranan konteynerler aynı zamanda dezenfekte edilerek yeni tip korona virüs salgını riskine karşı vatandaşların korunması amaçlanıyor.

Göreve geldikten sonra başlatmış oldukları temizlik seferberliğinin yıl boyunca aralıksız şekilde sürdürüldüğünü belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, temiz ve steril bir şehir imajı oluşturmayı amaçladıklarını söyledi.

“Çözüm odaklı belediyecilik yapıyoruz”

Belediyenin tüm imkanlarıyla ilçe halkının hizmetinde olduğunu belirten Beyoğlu, “Boş araziler ve harabe yapılarla ilgili çok şikayet geliyordu vatandaşlarımızdan. Biz de bunu dikkate alarak bu iş için ekipler oluşturduk. Boş arsa ve arazilerdeki atık ve çöpleri temizleyerek görüntü kirliliğine son veriyoruz. Çeşitli nedenlerle terk edilmiş olan harabe ve metruk yapıları da temizleyerek güvenli hale getiriyoruz. Amacımız temiz ve güvenilir bir şehir imajı oluşturmaktır. Belediyemizin tüm imkanları bu anlamda vatandaşlarımızın hizmetindedir. Vatandaşın sorun ve taleplerini esas alarak hızlı ve pratik çözümler üreten belediyecilik anlayışımız bundan sonra da aynı doğrultuda devam edecektir” dedi. (İHA)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol