Cantürk: 30 odalı eski hastane binamızı tahsis etmeye hazırız

 Fuat Bulut/Özel Haber

Güneydoğu Ekspres - Diyarbakır’da 1963 yılında hizmet vermeye başlayan kentin en eski konaklama yerlerinden biri olan Demir Hotel, örnek bir davranışa imza atarak kapılarını koronavirüsle mücadele veren sağlık çalışanlarına ücretsiz açtı.

4 yıldızlı ve 59 odalı otelin yönetimi, İl Sağlık Müdürlüğü ve Tabip Odası Başkanlığı ile işbirliği yaparak koronavirüsle mücadele eden sağlık çalışanlarına ücretsiz hizmet vermeye başladı. Oteldeki katlar dezenfekte edilirken odalara maske ve eldivenler yerleştirildi.

Otelin Genel Müdürü Seydoş Özdemir, "Türkiye ve dünya genelinde koronavirüs salgını ile mücadele edilirken bizler de yönetim olarak bu konuda neler yapabiliriz, nasıl bir yol izleyebiliriz diye düşündük. Yönetim kurulu Başkanımız Sayın Reşit Cantük’ün almış olduğu karar doğrultusunda Diyarbakır'daki bütün sağlıkçılarımıza kapılarımızı sonuna kadar açtık. Bu konuda İl Sağlık Müdürlüğümüz ve Tabipler Odası Başkanlığı ile istişare ederek bu kararı yürüteceğiz. Onların yönlendirmiş olduğu sağlık çalışanlarımızı kabul edeceğiz. Elimizden ne geliyorsa fazlasını yapmaya hazırız” dedi.

“Halkımız için büyük fedakarlık yapıyorlar”

Gazetemiz Güneydoğu Ekspres’e konuşan Demir Hotel’in sahibi ve DİSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Reşit Cantürk, “Bizim şuanda yapabileceğimiz evde kalmak ve elimizdeki imkanları birbirimize destek olarak sunmaktır. Desteğin en büyüğünü, Koronavirüse karşı halkımız için hayatlarını ortaya koyarak büyük fedakarlık örneği gösteren sağlık çalışanlarımız hak ediyor. Bu çerçevede bizler de otelimizin kapılarınızı sağlık çalışanlarımıza açtık. Onlara hizmet etmekten şeref duyacağız” dedi.

“30 odalı eski hastane binamızı da tahsis edebiliriz”

Cantürk, otelin hemen karşısında bulunan ve daha önce hastane olarak hizmet veren 30 odalı binasını da ihtiyaç duyulması halinde sağlık hizmeti için tahsis etmeye hazır olduklarını söyledi.

Cantürk, “Daha önce sağlık alanı olarak kullanılmış olan bina yaklaşık 30 odalı, teknik altyapısı ( sedye asansörü) vs uygun ve boş şu anda. Sağlık alanı, teşhis, tanı ve tedavi için uygun bir bina. İhtiyaç olursa burayı da tahsis etmeye hazırız. Bugün bizim tüm imkanlarımızı/çabamızı birleştirerek bu sıkıntıları aşmamız gerekli. Söz konusu olan candır. Başka bir şey konuşmamak ve düşünmeden olanakları paylaşmalıyız” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol