banner5

Cemaate Çorba İkram Edildi

Haber Güneş Ocağa

Güneydoğu Ekspres - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde sosyal belediyecilik çalışmalarını sürdürüyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ile İl Müftülüğü koordinesinde Pazar sabahları Ulu Cami de gerçekleştirilen “Sabah namazı buluşmaları” devam ediyor.

Kur’an-ı Kerim tilaveti, sabah namazı ve tesbihatlarının yapıldığı “Sabah namazı buluşmaları” programına Kredi Yurtlar Kurumunda kalan erkek ve bayan öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Dün sabah ezanı ile birlikte tarihi ulu camiye gelen öğrenci ve vatandaşlar, birlik ve beraberliğin en güzel örneklerinden birinin sergilendiği programda sabah namazını cemaatle birlikte kıldı.

Namazının ardından ellerini semaya kaldıran cemaat, İslam ümmeti için dua etti. Okunan Kur’an-ı Kerim tilavetini dinleyen öğrenci ve vatandaşlara Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu’nun talimatları doğrultusunda, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından, Ulu Cami girişinde hazırlanan çorba standında sıcak çorba ve sıcak ekmek ikram edildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol