Çınar Belediyesi, Karacadağ yollarını yeniliyor

Çalışmalar Belediye Başkanı Bedri Kaya ve Fen İşleri Müdürlüğü ile birlikte oluşturulan planlamaya göre yapılıyor. Vatandaşların yaşadığı yol sorunu çözüme kavuşturulurken diğer yandan kırsal mahallerde biriken hayvan gübresi de toplanarak çevre temizliği sağlanıyor.

Belediye Karacadağ bölgesinde yol çalışmalarını tamamladıktan sonra ova bölgesinde yol çalışmalarını başlattı. Bu kapsamda Aşağıkonak, Demirölçek, Yaprakbaşı, Düzova, Çukurbaşı, İncirtepe, Acıkuyu, Töşönü, Kutluk, Şekerören, Çaybaşı, Kutluk mahallelerinde yol çalışmaları tamamlanırken, çalışmalar Hasköy Mahallesi’nde devam ediyor.

Çalışmalarda 10 kamyon, bir kepçe, silindir, greyder, loder ve arazöz araçları kullanılırken, ulaşıma elverişli olmayan yollarda stabilize çalışmasının ardından alt temel malzeme ile serme, sulama, sıkıştırma çalışmaları yapılıyor. Yol çalışmalarında, toplamda 80 bin ton malzeme serimi yapılacak.

Çalışmaları yerinde denetleyen Belediye Başkanı Bedri Kaya, Fen İşleri Müdürü Ramazan Kaya’dan çalışmalara dair bilgi aldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol