Çocuklarının Yolunu Gözlüyorlar

DİYARBAKIR - Elazığ'dan Diyarbakır'a gelen Muhittin Avunan, usta birliğine giderken yol kesen PKK mensuplarınca kaçırılan yeğeni Bingöllü Emrah Avunan (24) için 116 gündür oturma eyleminde olduğunu söyledi.

Hüsniye ve Hüseyin Kaya’nın kızı Mekiye Kaya’nın güvenlik güçlerine teslim olmasından dolayı çok mutlu olduklarını belirten Avunan, "Yeğenim Emrah Avunan 2015 yılında Cizre’de PKK’lılar tarafından kaçırılmıştır ve 4 yıldır haber alamıyoruz. Bugün 116 gündür biz buradayız ve çok mutlu olduk. Niye derseniz, biz burada günlerdir oturuyoruz emeğimiz boşa gitmedi. Elhamdülillah, Hüseyin ağabeyimizin kızını geri getirdik. Buradan sizin aracılığınızla Hüseyin ağabeyimizin gözü aydın diyorum. İnşallah diğer çocuklarda en kısa zamanda gelecek bunun bilincindeyiz. Tek isteğimiz bu PKK/HDP bitsin. Bu çocukları da biz geri getireceğiz ama bunlarında kökünü kazacağız inşallah. Bizim çocuklarımızı götürmüşler Amerika’ya uşaklık yaptırıyorlar. Amerika’nın kuyu bekçiliğini yapıyorlar. Başka ne işleri var çocukların orada” dedi.

Mardin'in Derik ilçesinden gelen Şeyhmus Kaya da, İstanbul'da polis memuruyken, Muş'ta kardeşinin düğün konvoyuyla memleketine döndüğü sırada Diyarbakır'ın Lice ilçesinde yol kesen PKK’lılar tarafından kaçırılan oğlu Vedat Kaya (28) için 116 gündür HDP Diyarbakır il binası önünde eylemini sürdürüyor. (İHA)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol