Çok tartışılan 'karpuz heykeli'ne bir yenisi daha eklendi

Haber Bekir Güneş

DİYARBAKIR- Son dönemde belediyelerin estetikten yoksun, ‘şehrin simgesi’ olduğunu iddia ettikleri heykelleri sık sık gündeme geliyor. Kayyum yönetimindeki Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından önceki ay havalimanı kavşağına yaptırılan ve büyük tartışma yaratan karpuz içindeki çocuk ve kadayıf tepsisi gösteren adam bir hayli tepki çekmişti. Vali Münir Karaloğlu’nun talimatıyla ilgili birimler maketleri kaldırmıştı.

Tepkiler üzerine kaldırılan o heykelin yerine çok daha büyük dev bir karpuz heykeli yerleştirilecek. Kamyon üzerine taşınan dev heykel Diyarbakır’a vardı.

NE KADARA YAPTIRILDI

Sıcakyüz’ün bu paylaşımı ile birlikte birçok sosyal medya kullanıcısı tır içindeki heykellere tepki gösterdi. Karpuzu ile meşhur Diyarbakır’a maketlerin nereden getirildiği, kimin yaptırdığı ve ne kadara yaptırıldığı merak konusu.

BELEDİYE AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Önceki ay vatandaşların duruma tepki göstermesi üzerine Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, “Diyarbakır Havalimanı Yonca Kavşağında yapılan çevre düzenlemesi kapsamında alana yerleştirilen iki maket hakkında yapılan eleştiriler, Diyarbakır Valimiz Münir Karaloğlu'nun talimatlarıyla belediyemizin ilgili birimleri tarafından değerlendirilmiş, yapılan değerlendirme sonucu maketler bulundukları yerden kaldırılmıştır. Maket yapımcısı, eleştirileri dikkate alacak şekilde ürünlerini yenileyecek, ilgili birimlerin onayıyla belediyemize teslim edecektir” açıklaması yapmıştı.

BİRÇOK KİŞİNİN DİKKATİNİ ÇEKTİ

Birçok vatandaş çektikleri fotoğrafları sosyal medyaya yükleyerek ‘dev karpuzun gelişini’ duyurdu.

Yeni dev karpuz heykelinin yanında Diyarbakır’ın tarihi surlarının bir kopyasının olması da dikkat çekiyor.

Dev karpuzun Diyarbakır’a varmasına kadar geçen sürede geçtiği her şehirde “dev karpuz geliyor” diyen vatandaşlar bol bol fotoğraf paylaşıp, Diyarbakır yönüne gittiğinden bahsetti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol